Premiéru má nový český muzikál „Ať žije rokenrol!“

K pražským muzikálům přibude další titul. V divadle Broadway se chystá večerní premiéra muzikálu Karla Šípa a Petra Jandy. „Ať žije rokenrol!“ líčí nelehkou cestu tohoto „západního“ žánru do někdejšího socialistického Československa.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Janda

Petr Janda | Foto: Petra Čechová

Autor hudby Petr Janda tvrdí, že muzikál by měl držet pohromadě díky leitmotivu. „Tady byl leitmotiv rokenrol a já jsem použil všechno, co si pamatuju z rokenrolu z 50., 60. let,“ tvrdí Janda.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petr Janda vzpomíná na domluvu s Karlem Šípem o společném muzikálu

Lídr skupiny Olympic napsal již dva muzikály, které se nedočkaly realizace. Na prvotní domluvu s Karlem Šípem vzpomíná takto:

„Nějakým nedopatřením jsme spolu trávili Silvestra asi před třemi lety. A jak už to tak bývá, na Silvestra je docela nuda, tak jsme se začali bavit o muzikálech. Já jsem říkal, že bych šel do nějakého muzikálu, tentokrát bych chtěl, aby se to realizovalo, ale nemám s kým. Karel řekl, ‚tak pojď, uděláme to spolu‘,“ vzpomíná.

V titulní roli se představí zpěvačka Lucie Vondráčková, režie se ujal Viktor Polesný.

Jitka Benešová, Martin Mašek, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme