Pro Světlušku se vybralo skoro 14,5 milionu korun

Téměř 14 a půl milionu korun se podařilo vybrat pro sbírku Světluška na pomoc nevidomým. Sedmý benefiční večer vyhlásil Nadační fond Českého rozhlasu. Letos akci podpořili nejen nevidomí sportovci, ale také řada umělců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Světlo pro Světlušku | Foto: Jaroslav Petříček

Mezi nimi už tradičně zpěvačka Aneta Langerová, ale také zpěvák u bubeník David Koller nebo herečka Simona Stašová. Celkem se během večera na pódiu, které vyrostlo na Pražské křižovatce u kostela sv. Anny, představilo během 80 minut na 150 účinkujících.

Přehrát

00:00 / 00:00

Svetluska po koncertu.mp3

Při benefičním večeru se vybralo přes 2 miliony korun od diváků a posluchačů přímého přenosu, zbytek peněz pochází od sponzorů a z veřejných sbírek v ulicích měst České republiky.

Jak Radiožurnálu řekla ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu Martina Kaderková, letos Světluška potřebuje víc peněz než kdy jindy.

„Peníze, které potom rozdělujeme v grantovém řízení, jdou jak jednotlivcům na konkrétní potřeby, tak neziskovým organizacím. Právě ty mají letos velké existenční problémy, protože jim byly kráceny dotace, takže na konci roku budeme potřebovat peněz ještě více než loni,“ vysvětlila Martina Kaderková.

Stav konta letošní sbírky je však zatím stále o milion korun nižší než v loňském roce. Výsledek ovlivnil déšť, který zapříčinil, že při sbírkovém dnu v září nevybrala nadace tolik, kolik měla v plánu.

Jiří Chum, Pavel Cyprich, Eva Rajlichová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme