Psychedelický písničkář Imaad Wasif na Sedmičce

Ve středu 22. září zahraje v pražském klubu 007 psychedelický písničkář Imaad Wasif. Muž s uhrančivým hlasem a vizáží anorektického hipíka přijede představit svou aktuální třetí desku The Voidist. Pozvánku na koncert, kde mu předkapelou budou domácí Hissing Fauna, pro vás připravil Robert Candra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Imaad Wasif

Imaad Wasif | Foto: Nick Zinner

Zpěvák, kytarista a skladatel Imaad Wasif se narodil v kanadském Vancouveru před pětatřiceti lety. Brzo se ale s rodiči přestěhoval do kalifornského Palm Beach. Hudbě se začal věnovat na střední škole, svou první kapelu lowercase (duo kytara - bicí) dal dohromady v roce 1994. Pak se přesunul do Los Angeles, kde vznikl jeho další projekt alaska! a kde se také přidal k The Folk Implosion lo-fi průkopníka Lou Barlowa. V letech 2006 a 2007 odehrál turné s Yeah Yeah Yeahs jako doprovodný kytarista a autorsky se spolupodílel na soundtracku k loňskému filmu Where the Wild Things Are.

Přehrát

00:00 / 00:00

Psychedelický písničkář Imaad Wasif na Sedmičce

Od roku 2006 se nicméně Imaad Wasif věnuje primárně vlastní sólové tvorbě. Jeho debutové eponymní album vydané u Kill Rock Stars přineslo strohé akustické písně, jejichž psychedelický nádech evokoval hudbu Skipa Spence nebo Syda Barretta mimo jejich domovské Jefferson Airplane, respektive Pink Floyd. Na druhé, samizdatově publikované desce Strange Hexes mu v zádech stála nová doprovodná kapela - Two Part Beast, a Wasif se na ní vrátil k rockovějšímu zvuku obohacenému o orientální harmonie.

Imaad Wasif | Foto: Molly Robinson

Album by se letos mělo dočkat reedice u Tee Pee Records, kde vyšel i loňský, zatím poslední Wasifův dlouhohrající počin The Voidist. Na skvělé desce se daří organicky propojit akustické folkové polohy se syrovějším psychedelickým blues-rockem. Kromě Two Part Beast tu Wasifovi vypomohli i Greg Burns z Red Sparrowes a Dale Crover z Melvins.Uvidíme, jestli živé vystoupení Imaada Wasifa bude víc v duchu jeho lehkonohých zadumaných folkáren, nebo spíš zeppelinovsky huňatých riffů. Jasno bude v každém případě 22. září v klubu 007 na Strahově. Support: Hissing Fauna.

Robert Candra Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme