Radio Wave vysílá 10 let, narozeniny oslaví koncertem i otevřením nového studia

Stanice pro mladé Českého rozhlasu Radio Wave vysílá už deset let. Po letech diskusí se rádio s alternativní hudbou objevilo v éteru 13. ledna 2006 ve 13 hodin a 13 minut. V rámci oslav se mohou posluchači těšit na výběr největších hitů, nejúspěšnějších příspěvků a také na narozeninovou party v pražském klubu MeetFactory.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radio Wave: děláme vlny už 10 let | Foto: Radio Wave

Moderátorkou, která zahájila vysílání Wavu, byla Veronika Mayerová. Dnes se jmenuje Veronika Ruppert.

„Z jedné strany jsem viděla jednu půlku redakce, z druhé strany druhou půlku. Navíc tam byli novináři, kamery a naproti mně generální ředitel. Já jsem byla tak nervózní, že mi bylo fyzicky špatně, celá jsem vibrovala,“ vzpomíná na začátky.

Vysílání původně začalo na analogové frekvenci, která pokrývala střední Čechy a Prahu. Dnes stanice vysílá digitálně v DVB-T, na satelitu a také na internetu.

Posluchači mohou na Wavu slyšet hlavně alternativní hudbu, publicistiku a věci, které zajímají především mladší publikum. Stanice se drží svého sloganu – Děláme vlny.

Redakce Radia Wave se připravuje na 10. narozeniny | Foto: Khalil Baalbaki

Vlny se objevily i ve vizuální prezentaci stanice. Grafičtí designéři Olga Benešová a Radek Sidun s ní vyhráli v soutěži European Design Awards.

„Jako první jsme vlnili texty a pak až obrázky. Uvědomili jsme si, že jestli se něco dá vizualizovat, tak to jsou osobnosti, které se kolem rádia pohybují. A nám přišlo zajímavé tyhle lidi ukázat,“ prozradila dvojice designérů.

Omar Souleyman a boule kátu | Foto: Český rozhlas Matěj Schneider

Wave si své výročí připomíná ve vysílání, ale to hlavní přijde v sobotu v pražské MeetFactory, kde bude od osmi večer narozeninová oslava. Na party vystoupí poprvé v Česku výrazná postava současné hudební alternativy syrský zpěvák Omar Souleyman. Druhou hvězdou večera bude italský producent Clap! Clap!

„Značkou Deset let Radia Wave spojíme v průběhu roku i další připravované akce. Za nejvýraznější považuji otevření nového proskleného vysílacího studia na Vinohradské ulici, které plánujeme na 11. dubna. Wave tak bude zase o krok blíže svým posluchačům, a to doslova,“ řekla šéfredaktorka Radia Wave Iva Jonášová.

ČRo, Martin Karlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme