Richard Müller vyráží na turné. Nabídne upravené hity i málo známé písně

Úspěšné loňské turné Richarda Müllera pokračuje jarní částí. Potichu Tour 2 začne dnes ve Žďáru nad Sázavou a zavítá do patnácti českých a moravských měst, na která se při beznadějně vyprodaném podzimním turné nedostalo. Speciálním hostem koncertní série bude stejně jako loni Dán Bárta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Richard Müller | Foto: Tomáš Adamec

„Razím teorii, že když se mnou někdo spolupracuje, ať je to host anebo hudebník, tak chci, aby byl stejně dobrý jako já, ne-li lepší,“ vysvětluje Müller. A spojení s Danem Bártou prý funguje lidsky i profesně.

„V případě Dana to tak je. V případě reakcí publika na těch 28 koncertech se prostě nikdy nestalo, že by ho publikum odzívalo, čili to bylo velmi, velmi dynamické přijetí,“ dodává.

V programu je místo pro dva společné duety, jedním z nich bude Tlaková níž. Originální verzi Müller natočil ještě se skupinou Banket, než se po jejím rozpadu vydal na sólovou dráhu. Koncertní turné s exkluzivním hostem je ale především o Müllerových písních.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktorka Jitka Benešová informuje o koncertním turné Richarda Müllera

„Já si myslím, že nakonec to dopadlo tak, jako to zatím dopadlo vždy. Byly případy v minulosti, kdy jsme se prostě dohodli, že nebudeme hrát velké hity, a nakonec jsme je hráli,“ říká. Publikem žádané hity ovšem hraje ve zcela jiné úpravě.

Akustická podoba písní nabízí intenzivnější prožitek jak pro interprety, tak pro návštěvníky. Vše dokresluje komorní atmosféra divadel a kulturních domů.

„Je tam minimálně polovina těchto písniček. A to jsou z mého pohledu písničky, které bych si nedovolil nasadit, když je hrajeme s velkým rockovým bandem na festivalech a na rockovém turné, protože přece jen soustředěnost publika na fotbalovém stadionu je diametrálně odlišná než soustředěnost publika na tomto turné Potichu,“ uvažuje Müller.

A dodává, jak je svým posluchačům vděčný: „Je strašně příjemné vědět, že je možné ještě mít v tomto období, kdy lidé pomalu nemají na chleba, vyprodané sály.“

Během dvouhodinového představení zazní jak zpěvákovy největší hity v novém aranžmá, tak písně, které se na setlistu Richarda Müllera často neobjevují.

Jitka Benešová, Kristina Winklerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme