Rozhlasoví symfonikové koncertují v Japonsku, tradičně zazní hudba Dvořáka i Smetany

Začíná jedenácté japonské turné Symfonického orchestru Českého rozhlasu (SOČR). Symfonikové absolvují jedenáct vystoupení v prestižních koncertních síních od Ósaky či Sappora až po Tokio.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

SOČR, J. Simon, O. Lenárd, 13.4.15 | Foto: Petr Horník, SOČR

První koncert odehraje Symfonický orchestr Českého rozhlasu v západní části ostrova Honšú ve městě Jamaguči dnes. Nejen toto vstoupení má program postavený hlavně na českých skladatelích.

„Jedeme s tradičním repertoárem. Vezeme Dvořákovy Symfonie č. 8 (Anglická) a č. 9 (Novosvětská) a také Beethovenovy Symfonie č. 5 a 7 a samozřejmě nechybí Smetanova Má vlast. K tomu jsou nějaké doprovody, Chopinův První a Rachmaninovův Druhý klavírní koncert,“ přiblížil před odjezdem šéfdirigent orchestru Ondrej Lenárd.

Během tří týdnů zavítají rozhlasoví symfonici do jedenácti japonských měst. Vystoupí mimo jiné ve slavné Suntory Hall v Tokiu, kam se vejde na dva tisíce diváků a kterou například dirigent Herbet von Karajan označoval za „klenotnici zvuku“. Dále SOČR zahraje v Symphony Hall v Ósace, Concert Hall Kitara v Sapporu, Aichi Arts Center Concert Hall v Nagoji nebo v Acros Fukuoka Symphony Hall.

Japonským třítýdenním turné neoficiálně začínají oslavy výročí orchestru. Symfonický orchestr Českého rozhlasu je jedno z nejstarších českých hudebních těles, příští rok oslaví 90 let od založení. Finále turné se zúčastní i štáb režiséra České televize Martina Kubaly, který k výročí SOČR připravuje dokument.

Do České republiky se rozhlasoví symfonikové vracejí 6. července.

Zuzana Vlčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme