Rozhlasový podzim podpoří finálním koncertem charitu

Druhý ročník mezinárodního hudebního festivalu Rozhlasový podzim se chýlí ke konci. Dnes vyvrcholí koncertem v pražském Rudolfinu. Závěrečný večer festivalu má za cíl podpořit projekt Úsměv pro život. Symfonický orchestr Českého rozhlasu vystoupí ve Dvořákově síni pražského Rudolfina pod vedením Petra Vronského a s klavíristou Janem Simonem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

MHF Rozhlasový podzim 2011_0107.JPG | Foto: Petr Horník

„Ta motivace byla jediná: tento koncert nemá klasický festivalový charakter ve smyslu de facto komerčního vystoupení, ale tento koncert je věnován dobré věci, má charitativní charakter, podporuje projekt Úsměv pro život,“ komentoval svůj další podíl na festivalu klavírista a intendant SOČRu Jan Simon, který je zároveň i dramaturgem akce.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jitka Benešová informuje o závěru festivalu Rozhlasový podzim

Ředitelka Radioservisu, který festival společně s Českým rozhlasem pořádá, Kateřina Konopásková zdůraznila lákavou a posluchačsky atraktivní dramaturgii koncertu:

„Udělali jsme takový, si myslím, pro širokou veřejnost velmi přijatelný program. Tam se nemusí bát přijít kdokoli, protože ta muzika je vstřícná, milá. Klavírní koncert od Kamija Sen-Sance v podání Honzy Simona je nádherná věc. A pak klasická, tradiční a nejkrásnější od Antonína Dvořáka je Novosvětská.“

„Je velice příjemné, že se sám osobně mohu zúčastnit jako interpret společně se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu a svými výkony přispět na dobrou věc,“ dodává Jan Simon.

Rozhlasový podzim | Foto: Julia Wesely

Pořadatele festivalu oslovil projekt Úsměv pro život, jehož součástí jsou pečlivě školení zdravotní klauni. Jejich léčba humorem uzdravuje již 11 let.

O benefiční akci v rámci festivalu pořadatelé uvažovali od samého začátku a výběru projektu, který by mohli podpořit, napomohla náhoda, jak přiznala Kateřina Konopásková.

„Posláním tohoto festivalu a koncertů, které v jeho rámci pořádáme, je opravdu trošku někde jinde: my chceme prezentovat zejména symfonická tělesa a vždycky se snažíme nějakým způsobem dodržovat témata, která si vytkneme pro ten či onen festival,“ vysvětluje Jan Simon.

Intendant Symfonického orchestru Českého rozhlasu dodává tajemně: „Mohu slíbit, že pro příští rok mám jedno moc hezké téma.“

Jitka Benešová, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme