Rozhlasový podzim zahájí světoví mistři v improvizaci

Úvodní koncert Mezinárodního hudebního festivalu Rozhlasový podzim slibuje na dnešním zahajovacím večeru v pražském Divadle Archa ‚dobrodružství zvuku‘ a vystoupení světových mistrů improvizace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Netopil-121010-3-HO.jpg | Foto: Petr Horník

„Z New Yorku přiletí skladatelka a performerka Pauline Oliveros, která u nás v minulosti hrála jen jednou na Pražském hradě, která už od 60. let buduje svéráznou elektronickou hudbu a je virtuózka na elektronický akordeon, což je unikum samo o sobě,“ uvedl organizátor úvodního koncertu Pavel Klusák.

Přehrát

00:00 / 00:00

O mezinárodním hudebním festivalu Rozhlasový podzim mluvila na Radiožurnálu ředitelka Radioservisu, který je hlavním pořadatelem festivalu, Kateřina Konopásková

Kromě vystoupení americké umělkyně nabídne druhý ročník hudebního festivalu dalších pět koncertů, například frankfurtského Symfonického orchestru Hessenského rozhlasu, gruzínské klavíristky Chatii Buniatišviliové nebo laureátů Mezinárodní rozhlasové soutěže Concertino Praga trumpetisty Waltera Hofbauera a flétnistky Veroniky Blachutové.

„Doufáme, že příští rok bude více peněz a bude tak více koncertů. Symfonické orchestra totiž nejsou žádnou levnou záležitostí,“ uvádí ředitelka Radioservisu, který je hlavním pořadatelem festivalu, Kateřina Konopásková.

Lístky na koncerty jsou k dostání v reprezentační prodejně Českého rozhlasu ve Vinohradské ulici, v Rudolfinu, na internetu nebo v běžných předprodejích.

Další podrobnosti najdete zde

Jitka Benešová, Alžběta Havlová, pir Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme