S lahví vína a vinylem v ruce chystá Vojta Dyk podzimní turné

Už za necelý měsíc vypukne turné zpěváka Vojtěcha Dyka. Jen na malou podzimní chvíli vymění kolegy ze skupiny Nightwork za osmnáctičlenný B-Side Band. Swing a jazz zazní v divadlech, ale třeba také v ostravském plynojemu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Turné Vojty Dyka a B-Side Bandu - křest CD | Foto: Uljana Donátová

Za sebou už ale mají několik společných koncertů. Vystupovali spolu například na filmovém festivalu v Karlových Varech. Spolupráce napadla v roce 2010 kapelníka Josefa Buchtu po čtyřech letech existence bigbandu.

„Možná to byla ode mě drzost nebo nějaká větší odvaha vybrat si zrovna Vojtu Dyka. Potřeboval jsem opravdu zpěváka, který zvládne tu energii, protože ono postavit se před dvacet chlapů, kteří do toho jdou opravdu naplno, to není vůbec sranda. A Vojta to ví,“ říká se zápalem Josef Buchta a pokračuje:

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak bude vypadat společné turné Vojty Dyka s bigbandem B-Side Band, přibližuje redaktorka Klára Bílá

„On je opravdu zpěvák, který se tu narodí jednou za padesát let.“

Vojta Dyk na nabídku kývnul vlastně okamžitě. Splnil se mu tím sen.

„Není nic většího než bigband. Větší kapela neexistuje. Existuje už jenom symfoňák, ale bigband, to je největší energetický tlak, který může být. Baví mě dělat různorodé věci,“ dodává sám Vojta Dyk.

Téměř dvouhodinová show Vojty Dyka a B-Side Bandu nabídne originální verze domácích hitů i skladeb ze světové hudební scény.

„Repertoár je jako všechno, co se snažíme dělat, dost různorodý – od typických swingových písní až po swingové úpravy některých třeba naprosto neswingových věcí a kapel jako třeba Nirvana nebo Oasis. Doufejme, že také spousta improvizace a zároveň i třeba Johann Sebastian Bach,“ přibližuje program Vojta Dyk.

V programu premiérově zazní i několik vlastních autorských skladeb. Vše si diváci vychutnají ve scénickém provedení, za nímž stojí dvojice Michal a Šimon Cabanovi. U příležitosti turné také vychází speciální edice vína, CD i vinylová deska.

Turné začíná 12. listopadu v Plzni a končí ve velkém sálu pražské Lucerny 21. prosince.

Klára Bílá, mad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme