Sázavafest přišel o Kaiser Chiefs, pořadatelé i tak lákají na skvělou atmosféru

Jeden z největších domácích hudebních festivalů pod širým nebem dnes dopoledne začal ve středočeském Benešově. Sázavafest se letos zapíše do historie už podvanácté, tentokrát se ale organizátoři vyhledávané multižánrové akce potýkají s finančními problémy a někteří skalní fanoušci festivalu se na ně právě kvůli tomu zlobí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sázavafest 2011 (3) | Foto: Karel Chlumec

Měl to být takřka hlavní tahák festivalu. Dva týdny před začátkem Sázavafestu ale pořadatelé oznámili, že do Benešova britská skupina Kaiser Chiefs nepřijede.

Naštvala to i Veroniku z Kutné Hory, která je pravidelnou návštěvnicí Sázavafestu. „Kdyby to dali vědět dřív, tak bychom se určitě tak nezlobili jako teď,“ říká.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ředitel a hlavní pořadatel Sázavafestu Pavel Kloupar na Rádiu Česko

Přesto Veronika i se svou kamarádkou do Benešova dnes odjíždí, prý si užít neopakovatelnou atmosféru festivalu. „Když se nám to nebude letos líbit, příští rok už nepojedeme,“ dodává.

Ředitel Sázavafestu Pavel Kloupar přiznává, že koncert britské kapely organizátoři skutečně zrušili kvůli penězům. „Někteří sponzoři prostě odřekli, takže jsme na to nemohli reagovat jinak,“ vysvětluje.

Pořadatelé chtějí návštěvníkům zrušený koncert vynahradit. Těm, kteří si zakoupili vstupenky v předprodeji, slibují příští rok dvousetkorunovou slevu. Všem pak odedneška do sobotní noci program plný domácích i zahraničních převážně hudebních hvězd.

Festival navíc podle Kloupara nestojí jen na těch největších hvězdách. „Je to o té obrovské atmosféře a o dalších 120 kapelách, které jsou i špičkou české scény. Myslím si, že návštěvníci nebudou ochuzeni a na své si přijdou i tak.“

Michal Trnka, Martin Křížek, Eva Presová, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme