Skandál na udílení hudebních cen Brit Awards, režie nenechala domluvit Adele

Britská televize ITV si uřízla ostudu. Z časových důvodů nenechala poděkovat výherkyni hlavní ceny za nejlepší album roku, zpěvačku Adele. Po vysílání se za svůj přehmat omluvila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Adele | Zdroj: Reuters

Adele je nejúspěšnější britskou zpěvačkou současnosti. Jejího nového alba se jen v Británii prodaly více než tři miliony kusů za jediný rok a pokořila i řadu dalších rekordů.

Kariéru přitom začala více méně náhodou v roce 2006, když její spolužák na internet umístil několik jejích písniček. Ty se staly okamžitým hitem a krátce na to přišla první nabídka na profesionální nahrávání. Loni v září už si zazpívala v prestižní londýnské Royal Albert Hall.

Není tedy divu, že si za své úspěchy odnesla 6 letošních cen Grammy a dvakrát zvítězila i v národních Brit Awards. Proměnila nominaci v kategorii nejlepší britská zpěvačka a také získala cenu za nejlepší album. Jenže za tuto hlavní cenu ankety nedostala příležitost poděkovat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Skandál na udílení Brit Awards zprostředoval v Odpoledním Radiožurnálu Ondřej Bouda

Adele stihla říct jen, jak je hrdá na to, že po úspěchu na Grammy získala i toto prestižní ocenění. A také, že je to pro ní příležitost reprezentovat Británii ve světě. Pak ale přišlo nečekané přerušení.

Moderátor večera ji na příkaz z režie hned po dvou větách zastavil, aby mohl uvést vystoupení kapely Blur. Publikum nespokojeně zabučelo a zpěvačka při loučení ukázala směrem do režie vztyčený prostředníček.

Stejně rozhořčení jsou moderátor, publikum i její fanoušci. A nechápou jak to, že ostatní mohli mluvit přes tři minuty, zatímco výherkyně hlavní ceny dostala pouhých 49 sekund. Televize se nakonec omluvila a zdůvodnila to tím, že program byl ve skluzu.

Adele si ale z přehmatu televizních bossů nemusí nic dělat. Naopak jí to přineslo víc fanoušků, kteří už netrpělivě čekají na její další alba a koncerty.

Igor Maňour, Ondřej Bouda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme