Skupina Lucie potvrdila návrat na hudební scénu, koncert plánuje na jaře

Lucie, jedna z nejpopulárnějších hudebních skupin 90. let, ohlásila svůj návrat na scénu. Poprvé se chce postavit před fanoušky na jaře 2013. Ve vysílání Radiožurnálu to potvrdil jeden ze členů skupiny, klávesista Michal Dvořák.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Koller | Foto: Václav Malina

Nejprve se chce Lucie rozehrát pro charitu. Začne na jaře příštího roku, kdy dvěma koncerty podpoří nadaci Tereza Maxová dětem.

„Pak bychom rádi dělali koncert v Karlových Varech na filmovém festivalu, a co se týče těch dalších koncertů, to je tak velká a náročná akce, že bych se k tomu dneska nerad vyjadřoval, protože s tím ještě souvisí spousta příprav a dalších dohod.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si rozhovor s klávesistou Michalem Dvořákem o návratu skupiny Lucie

„Určitě něco velikého a pěkného připravujeme, ale zatím bych to nechal jako překvapení,“ řekl Radiožurnálu klávesista legendární skupiny Lucie Michal Dvořák. Na vlastní turné se obnovená kapela vydá pravděpodobně v roce 2014.

Skupina po šesti letech poprvé zahrála na pátečním soukromém koncertu pro miliardáře Petra Kellnera. V prohlášení, které ke svému návratu členové kapely dnes oficiálně vydali, hýří nadšením a pozitivní energií.

„Společně jsme byli nadšení už z první zkoušky, kde jsme zjistili, že po prvním odklepání jsme zahráli asi deset skladeb v kuse. A moje pocity byly, že to je snad jen pár měsíců nebo týdnů, kdy jsme se neviděli,“ řekl Dvořák s tím, že kapela ‚šlape jako hodinky‘.

Comeback ve správnou chvíli

Lucie podle něj prozatím 'oprášila' své původní písničky. "K těm novým se zatím vyjadřovat nebudu, ale určitě si myslím, že snaha nějaké vytvořit bude,“ slíbil Michal Dvořák.

Přestože se o návratu Lucie dlouho spekulovalo, hudebního publicistu Honzu Dědka překvapilo, že se nakonec členové skupiny dohodli. Comeback ho ale potěšil a myslí si, že přišel ve správnou chvíli.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem Odpoledního Radiožurnálu byl hudební publicista Honza Dědek

„Nedávno jsem o tom přemýšlel a říkal jsem si: pokud se vrátit, tak teď. Celkem bych se bál, jak by comeback dopadl za pět, deset let, ale myslím si, že teď by to ještě mělo všechny fanoušky potěšit,“ domnívá se.

Podle Dědka bude návrat Lucie velmi úspěšný, protože skupina má hodně hitů a nemá problém vyprodat velké haly. Otázkou je, co bude následovat - jestli jen koncerty, nebo i další desky. Sám doufá v nové nahrávky.

Lucie vstoupila na českou hudební scénu v roce 1988. První sólovou deskou byla stejnojmenná Lucie z roku 1990, posledním původním albem pak Dobrá kočka, která nemlsá z roku 2002.

V roce 2004 pak skupina ohlásila pauzu. Před šesti lety se rozpadla poté, co ji opustil bubeník David Koller, ještě před tím kapela ze svých řad vyloučila i klávesistu Michala Dvořáka. Podle Dědka ale dávné spory návrat Lucie neohrozí, protože budou podepsané smlouvy.

Loni v únoru se všichni členové skupiny sešli na předávání cen Anděl, kde Lucie vyhrála v kategorii Kapela dvacetiletí. Minulý pátek se pak kapela opět sešla v původním složení - David Koller, Robert Kodym, Michal Dvořák a Petr (Břetislav) Chovanec alias P.B.Ch.

Za 16 let vydala Lucie sedm studiových alb, dvě koncertní dvoualba a jeden výběr hitů. V letech 1999 až 2002 čtyřikrát bodovala v anketě Český slavík.

mta, Simona Bartošová, Veronika Neprašová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme