Skupina Olympic zahájila v Brně turné ke svému 50. výročí

Populární česká hudební skupina Olympic letos slaví 50 let své existence. Kulaté jubileum si spolu se svými fanoušky připomene sérií sedmi koncertů. První z nich večer zažila vyprodaná brněnská Kajot Aréna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Olympic

Olympic | Foto: Best I. A.

Jedna z nejstarších tuzemských bigbeatových kapel přilákala do Kajot Arény tisíce fanoušků všech generací.

„Je to moje krevní skupina, takže na jdu moc rád,“ říká jeden z fanoušků. „Po hospodách jsme hrávali jejich písničky, jsou to vlastně skoro lidovky, je určitě zajímavé poslechnout si to na živo,“ dodává další.

Už před koncertem zpěvák Petr Janda ocenil spolupráci s Českým národním symfonických orchestrem, který doplnil některé hity Olympiku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na pražském koncertu skupiny Olympic se byla podívat i redaktorka Veronika Neprašová

„Po té generálce jsem nabyl přesvědčení, že to opravdu v těch lidech minimálně do Vánoc vydrží. I mě, přestože jsem zvyklí na ledacos, to docela vzalo,“ řekl Janda.

Přestože frontmanovi kapely je už 70 let, neduhy stáří prý netrpí. „Zaplaťpámbu se mi to zatím všechno do určité míry vyhnulo, fyzička je kupodivu dobrá,“ pochvaloval si.

Na pódiu mu energie rozhodně nechyběla. Koncert odstartoval jejich nejnovější singl My už jiný nebudem.

Hity Olympiku v klasické rockové podobě v programu střídaly písně se symfonickým doprovodem. Jediným hostem koncertu byla Jandova dcera Marta, se kterou si zazpíval píseň Otázky.

Některé písně z 50letého repertoáru skupiny zpívala celá hala. Následující koncert k padesátinám Olympiku se uskuteční zítra v Ostravě.

Veronika Neprašová, Kateřina Kozmová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme