Skupina Plastic People stále hledá ukradené nástroje. Vypsala odměnu 20 tisíc korun

Kytara, baskytara a vzácný saxofon. Tyhle nástroje ukradli zloději skupině Plastic People of the Universe 10. září po vystoupení U Vystřelenýho Oka na pražském Žižkově. Ani dvacetitisícová odměna, kterou manažerka kapely vyhlásila, ale k nalezení nástrojů zatím nevedla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slavonice Fest. Koncert The Plastic People of the Universe

Slavonice Fest. Koncert The Plastic People of the Universe | Foto: Miroslav Duschek

„Kabeš do toho vrazil spoustu peněz, asi 40 nebo 50 tisíc. A ten Vráťův saxofon je úplně speciální věc, z 30. let,“ vypočítává škodu klávesista Plastic People of the Universe Josef Janíček.

Saxofon je největší ztrátou, Vratislav Brabenec ho měl 54 let, dodává baskytarista Tomáš Skřivánek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Skupina Plastic People of the Universe stále hledá ukradené nástroje. Vypsala odměnu 20 tisíc korun. Natáčel redaktor Vojtěch Koval

„U Vráti je to problém. U saxofonu je to asi něco jiného než vzít do ruky jakoukoli baskytaru. Já asi odehraju na lecjakou baskytaru, ale s tím saxofonem to asi bude takové specifičtější,“ vysvětluje Skřivánek.

Okradení Plastci teď musí hrát na vypůjčené nástroje. Vráťa Brabenec by ale už brzy mohl mít nový saxofon.

„Hraběnka Colloredo-Mansfeldová se údajně nechala slyšet, ať si vybere jakýkoli saxofon, že mu ho koupí,“ říká Janíček a směje se.

Na nabídnutou dvacetitisícovou odměnu sice nikdo nereagoval. Tomáši Skřivánkovi se ale hned po krádeži ozvali muzikanti připravení mu pomoct.

Slavonice Fest. Koncert The Plastic People of the Universe | Foto: Miroslav Duschek

„Když jsme jeli hrát do Plzně na koncert, to bylo asi čtyři dny po krádeži, tak mi asi čtyři lidé napsali přes facebook, že jestli chci, tak mi přivezou baskytaru nebo jakýkoli aparát. A že mi to půjčí, na jak dlouho budu chtít. To mě dojalo,“ dodává Skřivánek.

On sám nevěří, že se ještě ukradené nástroje najdou:

„Na rok nebo na dva se to někam zavře, když se na to zapomene, tak se to pak dá do oběhu. Já už moc nevěřím, že se to najde, ale pořád doufám.“

 

Sdílejte, prosím!! Tohle jsou nástroje, které byly ukradeny The Plastic People of the Universe po čtvrtečním koncertě v...

Posted by The Plastic People of the Universe on 12. září 2015

Anna Jadrná, Vojtěch Koval Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme