Skupina Pražský výběr se po šesti letech vrací na koncertní pódia

Návrat skupiny Pražský výběr dostane reálnou podobu. V pražské Tipsport areně v pátek večer hudebníci v čele s Michaelem Kocábem zahájí turné Pražský výběr 2012.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Klaudius Kryšpín, Michael Kocáb, Michal Pavlíček | Foto: Eva Dvořáková

Skupina se vrací na pódia v původní sestavě z dob své největší slávy se zpěvákem a klávesistou Michaelem Kocábem, kytaristou Michalem Pavlíčkem, baskytaristou Vilémem Čokem a dvěma bubeníky Klaudiem Kryšpínem a Jiřím Hrubešem.

Na turné se vydává šest let po svém rozpadu. V listopadu odehraje čtyři koncerty ve sportovních halách – právě dnes v Praze a v dalších dnech v Ostravě, Brně a Pardubicích.

„Zahrajeme kompletně první desku a kompletně druhou desku. Nejslavnější Straku v hrsti, ale i pořadí je přesně tak, jak ty písně byly aranžovány. Takže my v podstatě uděláme takovou dobovou fotografii slavného alba Straka v hrsti,“ prohlásil Michal Kocáb.

Přehrát

00:00 / 00:00

O comebacku Pražského výběru informovala reportérka Jitka Benešová

Stalo se tak, v co už jen málokdo z fanoušků doufal. I když v hlavách někdejších členů kapely se honily myšlenky na comeback neustále.

„V mysli každého z nás tahle myšlenka probíhala kontinuálně po dobu několik let, ale de facto si myslím, že chuť společně hrát byla vždycky. A teď to byla, řekl bych, taková shoda smutných náhod, která vyvrcholila v nádhernou věc,“ řekl služebně mladší bubeník Výběru Klaudius Kryšpín.

Připomněl tak, že kapela se rozhodla ke comebacku na pohřbu Václava Havla. „Najednou jsem ucítil hrozný uvolnění. A vím, jak jsem s Michalem poprvé promluvil pár slov, pro mě to najednou byl pocit, že bych byl rád, kdyby se to vrátilo do původních kolejí,“ dodal Kryšpín.

„Budeme se snažit, když už jsem se do toho pustili, tak to udělat pořádně. A co bude dál, nevíme. Ale na těch pět koncertů se soustředíme a doufám, že to dopadne dobře,“ řekl Kocáb.

Koncerty budou letos nakonec jen čtyři. Termín bratislavského koncertu je přesunutý na březen 2013. Pražský výběr pokaždé zahraje 25 skladeb v přesném pořadí, v jakém jsou na albech Straka v hrsti a Výběr.

Koncerty poskytnou unikátní déja vu v živé podobě. Mnohé z písní zazní v koncertním provedení poprvé, například Nádraží s textem Jiřího Suchého.

Jitka Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme