Skupina The Tap Tap vybrala během koncertu přes 500 tisíc, koupí za ně autobus pro studenty

Vystoupení hudebníků se zdravotním postižením, skupiny The Tap Tap, ve Státní opeře si ani letos nenechali Pražané ujít. Na jejich historicky třetím dobročinném mikulášském koncertě se sešli lidé všech generací. Za vybraných 500 tisíc korun koupí nový autobus pro studenty z Jedličkova ústavu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Živá vystoupení kapely The Tap Tap jsou nabita nevšední energií | Foto: archív The Tap Tap

Těsně před 18. hodinou se do sálu nahrnulo několik stovek lidí. Tělesně postižení kapelníci začali hrát přesně na čas.

Hrály se lidové písně, koledy, ale třeba i Black and White od Michaela Jacksona nebo Rusalka. Atmosféra byla pro kapelníky typická – převládal humor, energie a ovace diváků.

Během koncertu vystoupilo i několik hostů. Písně zazpíval Xindl X a Jan Haubert z Visacího zámku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na koncertě natáčela redaktorka Magdaléna Medková

Do mikulášského se převlékl herec Tomáš Hanák a jeho kolegyně Iva Pazderková. „Je to správná věc, a jestli jsem si tady díky tomu zablbla a užila si krásný koncert, i byť jeden jediný člověk na víc přispěl, tak to mělo smysl,“ říká Pazderková.

Během koncertu posílali diváci DMS na autobus pro studenty z Jedličkova ústavu. Kapelníci vybrali přes půl milionu korun. Zároveň vyhlásili národní sbírku na dostavbu areálu na Vyšehradě. Magistrát na ni věnoval pět milionů korun.

„Máme radost, že start obstaral náš zřizovatel – Magistrát hlavního města Prahy, s nímž už asi zhruba deset let jednáme o započetí stavby a uvolnění částky, z celkových 100 milionů korun,“ říká šéf kapely Šimon Ornest.

Magdaléna Medková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme