Šlágry Semaforu vstupují do 21. století

Tuzemský předvánoční hudební trh obohatí originální nahrávka: album s příznačným názvem For Semafor přináší dvě desítky coververzí šlágrů Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra. Pozvání ke spolupráci přijali muzikanti a kapely zvučných jmen, aby se po svém popasovali se skladbami, jež suverénně žijí a oslovují mnohogenerační publikum i padesát let po svém vzniku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

For Semafor | Foto: Klíče

Hozenou rukavici přijali a na album "staré skladby s novým obsahem" nahráli například skupiny Tata Bojs, Ecstasy of St. Theresa, DVA, brněnské Květy, stále viditelnější MIDI LIDI, všestranný umělec Petr Nikl, Jaroslav Dušek s divadlem Vizita či písničkář Jan Burian. Vedle chladného elektra zní na albu garážový rock i akustické blues, vedle hitů (MIDI LIDI: Co jsem měl dnes k obědu) i méně známé, avšak neméně kvalitní písně. V roce oslav 50. výročí založení divadla Semafor lze těžko požadovat pádnější důkaz toho, že neuvěřitelná zásobárna songů kongeniální firmy Suchý & Šlitr pořád žije. Album propojuje české hvězdy mainstreamové a nezávislé scény 21. století: vždyť hranice v hudbě jsou beztak iluzorní.

MIDI LIDI (For Semafor) | Foto: Bohdan Holomíček

Album vychází u nezávislého labelu Klíče, který se věnuje české autorské písni všeho druhu. Stojí za ním producent a publicista Pavel Klusák a právě on nám přiblížil dramaturgickou koncepci svého vydavatelství i genezi celého projektu.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Pavlem Klusákem o labelu Klíče a natáčení For Semafor

Aleš Stuchlý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme