Slánské jazzové dny slaví 50. Pogratulují Bittová, Never Sol či Český Rozhlasový Big Band

Jubilejní 50. ročník Slánských jazzových dnů, nejstaršího jazzového festivalu v České republice, pořádá během třetího listopadového víkendu Jazz Club Slaný. Hlavní večery proběhnou v Městském centru Grand a slánském muzeu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Iva Bittová v pražském klubu Jazz Dock | Foto: Martin Straka

První páteční hosty přivítá v přísálí Městského centra Granda slánský Big Band Beta, který v průběhu večera vystřídají The Documents (USA/CZ). Úvod ve velkém sále bude patřit seskupení Kamil Běhounek Revival. Bude se jednat o vzpomínku na význačného swingového skladatele a akordeonistu, který své dětství prožil ve Slaném.

Koncert je speciálně připraven k výročí 100 let od Běhounkova narození. Následovat bude přední mezinárodní formace Lukáš Oravec Quartet (SK/CZ/PL). Večer uzavře Český Rozhlasový Big Band, který nese jméno slavného dirigenta Gustava Broma.

I v USA dobře zapsaný Ondřej Pivec Organic Quartet zahájí sobotní festivalový večer. Jeho hvězdou bezesporu bude nadžánrová zpěvačka a houslistka Iva Bittová & Čikori. V přísálí zahrají AppenDixie a The Bladderstones, kdy v obou kapelách mají zastoupení slánští hudebníci.

Večer zakončí Hugo Race Fatalists (AUS/ITA), kteří sklidili velký úspěch již na pódiu 46. Slánských jazzových dnů. Po obou hlavních večerech proběhnou jam sessions v přilehlé restauraci, která bude po rekonstrukci otevřena premiérově právě pro jazzové dny.

Rozhlasový Big band Gustava Broma na United Islands of Prague | Foto: Jiří Šeda

Slánské jazzové dny však již tradičně zamíří i do kaple Zasnoubení Panny Marie. V sobotu odpoledne ji emocemi zaplní česká zpěvačka a klavíristka Never Sol.

O nedělní závěrečný koncert v kapli se postará Ingrid James Quartet (AUS/CZ), jedna z nejlepších australských jazzových zpěvaček současnosti, kterou na jejím českém turné doprovází trio kytaristy Libora Šmoldase.

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme