SOČR oslaví narozeniny šéfdirigenta Lenárda koncertem v Rudolfinu

Sedmdesáté narozeniny oslavil šéfdirigent Symfonického orchestru Českého rozhlasu (SOČR) Ondřej Lenárd už v září. Zítra k nim ale dostane ještě jeden dárek, koncert v pražském Rudolfinu. Oslavenec ho bude sám dirigovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondrej Lenárd | Foto: Pražské jaro Ivan Malý

Šéfdirigent SOČR Ondrej Lenárd měl na gratulačním koncertu právo volby repertoáru. Padla na Richarda Strausse. „Na programu máme na úvod krásný koncert pro hoboj a orchestr od Richarda Strausse. Ve druhé polovině, po přestávce, pak zazní nádherná, majestátní Alpská symfonie od téhož autora,“ prozradil Radiožurnálu.

Před několika dny vystupoval Symfonický orchestr Českého rozhlasu v Bratislavě. Tamní program byl ale podle šéfdirigenta trochu odlišný.

„Hráli jsme tam Beethovenovu předehru k tragédii Egmont od J. W. Goetha, dále Beethovenův Klavírní koncert č. 3 c moll se sólistou Janem Simonem a po přestávce také Alpskou symfonii Richarda Strausse,“ přiblížil.

Šéfdirigent také prozradil, že jeho pocity při bratislavském koncertu byly tak trochu smíšené. „Na slovenském koncertním pódiu jsem nestál už 12 let. Byla to pro mě taková satisfakce, že jsem právě s rozhlasovým orchestrem přijel do Bratislavy pozdravit své příznivce.“

Symfonický orchestr Českého rozhlasu je podle Lenárda jeden z nejlepších orchestrů v Evropě.

„Směle to takhle řeknu. Já mu velmi fandím. A myslím, že i publikum, které SOČR zná tady v Praze, což už jsem měl také možnost vidět, je velmi velké,“ dodal.

Koncert v Dvořákově síni pražského Rudolfina začíná v sobotu 13. října v půl osmé večer a v přímém videopřenosu ho bude vysílat Český rozhlas 3 – Vltava na webu. Záznam koncertu pak vysílá ČRo 3 Vltava v úterý 16. října.

Katarína Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme