Soňa Červená převezme čestné členství Státní opery Praha

Světoznámá operní pěvkyně Soňa Červená dostane dnes večer, před představením Bizetovy Carmen, čestné členství souboru Státní opery Praha. Při příležitosti jejího významného životního jubilea jí ho udělí ředitel Státní opery Praha Oliver Dohnányi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Myslím si, že u příležitosti tak významného životního jubilea, kterého se dožívá paní Soňa Červená, je přímo nasnadě, aby ji Státní opera Praha udělila čestné členství,“ přiblíž Dohnányi, co ho vedlo k udělení tohoto titulu významné české zpěvačce.

Soňa Červená je podle něj jedna z mála umělkyň, které reprezentovaly Česko v zahraničí. „A které dokážou ještě i v momentální situaci, která je velice těžká, v oblasti umění ještě reprezentovat a mají co nabídnout i našemu publiku,“ řekl.

Připomněl, že paní Soňa Červená vystoupila na jevišti Státní opery Praha v titulní roli Bizetovy Carmen. „A tak jsme se ji rozhodli toto představení Carmen věnovat,“ dodal.

Jaroslava Cermanová, Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme