Sopranistka Anna Netrebko vystoupí v Praze v rámci festivalu Prague Proms

Ruská sopranistka Anna Netrebko vystoupí dnes večer na mezinárodním hudebním festivalu Prague Proms. Jedna z nejžádanějších pěvkyň současnosti zazpívá v Praze společně s dalšími třemi sólisty z moskevského divadla Bolšoj Těatr.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ch. Gounod: Romeo a Julie (Anna Netrebko a Roberto Alagna)

Ch. Gounod: Romeo a Julie (Anna Netrebko a Roberto Alagna) | Foto: Metropolitan Opera, Ken Howard

Podle organizátora festivalu Milana Sládka na koncertě v Obecním domě zazní především árie ze slavných italských oper.

„Netrebko dělá turné po Evropě, a tak si odskočí do Prahy spolu se třemi dalšími zpěváky z Moskvy,“ potvrdil Sládek.

Pěvce doprovodí Český národní symfonický orchestr za řízení Marca Armiliata.

Sopranistka Netrebko se do povědomí mezinárodního publika zapsala v polovině 90. let. Od té doby vystupuje na prestižních scénách, jako je například newyorská Metropolitní opera nebo milánská La Scala.

Na konci loňského roku vyvolala polemiky v ruských a ukrajinských médiích, když veřejně obdarovala operu v Doněcku a zapózovala s vlajkou separatistů.

Pěvkyně před prezidentskými volbami podpořila Vladimira Putina, později ale navzdory ruské oficiální politice vyjádřila veřejně podporu homosexuálům.

V Česku se Netrebko těší mimořádné přízni posluchačů. Poprvé se v Praze koncertně představila ale až teprve nedávno, v roce 2012.

ČTK, Markéta Kaňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme