Španělská metropole zažila velmi úspěšné Dny Prahy v Madridu

Cílem akce nazvané Dny Prahy v Madridu bylo ukázat české hlavní město jako atraktivní turistickou destinaci s bohatou kulturou. Do Madridu přijeli jak zástupci pražského magistrátu jednat, tak umělci a galeristé předvést lákavé ukázky kulturního života Prahy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

The Tap Tap, United Islands | Zdroj: ČTK

Byli mezi nimi také zástupci Fragnerovy galerie, kteří pro madridské městské muzeum připravili výstavu „Praha funkcionalistická“. Slavnostní vernisáže se účastnil i vedoucí kulturní sekce madridské radnice pan Juan José Ichavaría.

„Povědomí o Praze se stále zvyšuje. Mnoho turistů ze Španělska a také z Madridu poznává Prahu jako úžasné město. Já jako architekt mám moc rád staré město. Toto muzeum je hojně navštěvované školní mládeží, učitelé využívají expozice jako didaktický materiál, což je pro žáky atraktivní. Také široká veřejnost zde bude mít až do ledna příštího roku možnost seznámit se s moderní pražskou architekturou,“ řekl Radiožurnálu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tomáš Průša natočil reportáž z průběhu Dnů Prahy v Madridu

Kromě kulturních aktivit probíhala i řada pracovních jednání zástupců obou radnic. Agentura Czech Tourism organizovala turistickou prezentaci Prahy pro novináře.

Vyvrcholením Dnů Prahy v Madridu se však jednoznačně stalo vystoupení hudební skupiny The Tap Tap z pražského Jedličkova ústavu. Skupinu založil a až do Madridu přivedl kapelník Šimon Ornest.

„Rozhodně nám to přineslo určitou logistickou zkušenost, protože se chystáme do světa. Doufám, že jsme mohli madridskému publiku nabídnout zážitek, který má určitý přesah. Že jsme mohli názorně ukázat, že lidi s postižením je třeba podporovat v jejich aktivitách. Může to přinést i ekonomický prospěch a velký příklad celé společnosti,“ upozornil.

Věra Zátopková, ředitelka českého centra v Madridu | Foto: Tomáš Vodňanský

Díky masivní mediální kampani a spoluúčasti známých španělských umělců se podařilo zaplnit velký divadelní sál Teatro Circo Prince, kde koncert probíhal. Vlna pozitivních emocí zaplavila hudební arénu a vyvrcholila dlouhotrvajícím aplausem vestoje.

Dny Prahy v Madridu pořádalo České centrum. Jeho ředitelka Věra Zátopková si pochvaluje širokou publicitu, díky níž se pražská kultura dostala k více než 5 milionům lidí, početnou účast novinářů, nejvyšších představitelů madridské radnice a diplomatického sboru na všech akcích.

Lucie Maňourová, Tomáš Průša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme