Společný projekt Radio Wave a Rádia_FM odstartuje v Brně kapela Diego

Český rozhlas - Radio Wave a slovenské Rádio_FM se spojily v rámci nového mezinárodního projektu s názvem Audioport, jehož cílem je do sousední země pravidelně vyvážet současnou progresivní hudbu. Jako první vystoupí 9. května v brněnském klubu A2 / Alterna slovenská indie-kytarová skupina Diego.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Audioport | Foto: Olga Benešová, Radek Sidun

Mezinárodní hudební projekt je výsledkem dlouhodobé vzájemné spolupráce mezi Českým rozhlasem a Rozhlasem a televizí Slovenska.

„Audioport je sdílený se slovenskou obdobou Radia Wave, tedy taky veřejnoprávní stanicí pro mladé. Vzhledem k tomu, že máme podobný záběr, nejen co se týče cílové skupiny, ale i hudebních formátů, tak si už docela často přehráváme různé nápady a kapely a teď jsme se rozhodli to spojit,“ vysvětluje šéfredaktor Rádia Wave Tomáš Turek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Projekt Audioport představil ve vysílání Radiožurnálu šéfredaktor Rádia Wave Tomáš Turek

Obě stanice tak hodlají podporovat současnou hudební produkci obou zemí a zacílit své aktivity na mladé publikum. O výběr kapel se postarají dramaturgové Rádia Wave a Rádia_FM, podle Turka bude stejně jako vysílání rádií nadžánrový.

„Začínáme slovenským výběrem, kapelou Diego, kterou oni považují za jednu ze zásadních mladých kapel. Kromě koncertu tam bude večírek, kde vystoupí dýdžejové Radia Wave i Rádia_FM,“ doplnil Turek.

Koncert v brněnském klubu A2 / Alterna začíná ve 20 hodin, vstup je zdarma. Záznam živých vystoupení pak Radio Wave odvysílá vždy v pondělí a ve čtvrtek od 19 hodin.

Václav Žmolík, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme