Svatý stolec pozval Třeboňské pištce do Říma

V bazilice svaté Praxedy v Římě dnes večer vystoupí Třeboňští pištci. Flétnový soubor dobové hudby, ve kterém hrají muzikanti od dětí po dospělé, přijel do ‚Věčného města‘ na pozvání Svatého stolce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bazilika svaté Praxedy v Římě | Foto: Vědunka Lunardi

O pozvání se zasloužil velvyslanec České republiky při Svatém stolci Pavel Vošalík, který mimo jiné pochází z Třeboně. Třeboňští pištci přijíždějí do Říma jako velvyslanci rožmberského dominia, protože Rožmberkové měli úzké styky s Itálií.

Přehrát

00:00 / 00:00

S třeboňskými muzikanty je v Římě jihočeská zpravodajka ČRo Pavla Kuchtová

Večerní koncert v římské bazilice svaté Praxedy není jediným vystoupením pištců v Římě. Odpoledne probíhá v kostele Santa Maria Maggiore česká mše.

Mši v češtině bude sloužit českobudějovický biskup Jiří Paďour. Je určena nejen pro české poutníky, kteří do Říma přijíždějí z Třeboně, zástupcům jihočeského kraje, ale i místním zájemcům.

Muzikanti si připravili skladby jindřichohradeckého rodáka Adama Michny z Otradovic a evropskou renesanční a barokní hudbu.

Zítra čeká Třeboňské pištce vystoupení před samotným Svatým otcem na Svatopetrském náměstí při audienci.

Pavla Kuchtová, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme