Svět si připomene výročí smrti Michaela Jacksona

Dnešní večer bude ve Spojených státech i jinde po světě patřit králi popu. Přesně před rokem totiž svět obletěla zpráva, že Michael Jackson zemřel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z nebe se na soutěž díval i Michael Jackson | Foto: Pavel Pavlas

Osudnou se mu stala dávka anestetika propofol. Velkolepého návratu se tak jeho fanoušci nedočkali. Jackson se v několika posledních letech před smrtí potýkal s dluhy. Chystaná série koncertů pod názvem This Is It měla znovu nastartovat jeho kariéru.

Padesátiletý zpěvák byl před svou náhlou smrtí na pokraji bankrotu. Jeho dluhy činily přes 400 milionů dolarů. Nečekané úmrtí ale vyvolalo neuvěřitelný zájem o vše s jeho tematikou a král popu se dočkal obrovského comebacku, o jaký marně usiloval zaživa.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jitka Benešová mluvila o vzpomínkových akcích na Michaela Jacksona v Praze

Vzrostl zájem o Jacksonova stará alba.Obrovský úspěch zaznamenal film Michael Jackson's This Is It, vznikla nová počítačová hra nazvaná Beat It.

Značka Michael Jackson zkrátka za poslední rok vydělala stovky milionů dolarů. A to nahrává řadě spekulací.

„Mého bratra zabili kvůli penězům. Mrtvý je pro ně lepší než živý,“ tvrdí jeho sestra LaToya Jacksonová.

V Praze má stát socha

Už včera byla v londýnském West Endu odhalena pamětní deska. Ke zpěvákovu hrobu v Los Angeles zamířily tisíce lidí. A ani čeští fanoušci krále popu nezůstávají pozadu.

Od 29. srpna má stát na pražské Letné, kde Jackson před čtrnácti lety v rámci turné HiStory vystoupil, zpěvákova socha. Složili se na ni jeho tuzemští příznivci.Podle Heleny Babické z Fan klubu Michaela Jacksona bude mít pomník podobu vítězného sloupu, jako se dříve budovaly římským císařům:

„Sloup znázorňuje etapy života Michaela Jacksona . Na sloupu bude busta Michaela Jacksona v oblíbené uniformě. Celé to bude vysoké asi dva metry.“

Smutné výroční dnes v Praze připomínají nejrůznější pietní akce.

Ve třináct hodin začne na Václavském náměstí vzpomínkový akt. Jacksonovi fanoušci se mohou vydat i na Staroměstské náměstí, kde se program rozjede v patnáct hodin.

V divadle Hybernia se uskuteční vzpomínový galavečer za účasti Karla Gotta či Jitky Zelenkové. Ještě před začátkem koncertu bude ve foayer otevřena výstava uměleckých děl inspirovaných Jacksonem.

Jitka Benešová, Martin Drtina, Lubica Bergmanová, Václav Rojík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme