Světový tenorista Jonas Kaufmann vystoupí spolu s FOK

V pražském Obecním domě se dnes po roce podruhé představí současný nejzaměstnanější světový tenorista Jonas Kaufmann. Doprovodí ho pražský Symfonický orchestr FOK.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jonas Kaufmann

Jonas Kaufmann | Foto: Jonas Kaufmann Offizielle Website

Bez dvou dnů to bude přesně rok, co Jonas Kaufmann poprvé předstoupil před české publikum. Tenoristu provázejí pozitivní recenze prestižních médií a neuvěřitelná sbírka nejrůznějších ocenění. Jen za minulý rok získal Musical America, Grammofon Award a Opera News Award.

Pořadatelé koncertu si podle Táni Čechovské nejvíc váží skutečnosti, že Kaufmann se svým koncertním programem vloni na podzim vystoupil v Metropolitní opeře.

„Ano, Jonas Kaufmann je po sedmnácti letech prvním, koho Metropolitní opera pozvala na sólový recitál. První po Lucianu Pavarottim, který tuto poctu získal po dvaceti letech účinkování v Metropolitní opeře. A Jonas Kaufmann teprve po pěti letech účinkování již dostal tuto velkou poctu,“ říká Táňa Čechová.

Přehrát

00:00 / 00:00

O osobnosti nejžádanějšího tenoristy současnosti informovala Jitka Benešová

Kaufmannovy recitály mívají velký úspěch u publika a provázejí je mohutné ovace.

Tenorista se k nám v poměrně krátké době vrací, ale repertoár bude podle Táni Čechové zcela jiný. „První půle bude zcela veristická a druhá půle bude německá,“ dodává Táňa Čechová.

Pro mnichovského rodáka Kaufmanna je národní repertoár velmi charakteristický a také žádaný. Slaví s ním celosvětové úspěchy. Zazní tak především díla Wagnerova, ale i Beethovenovy orchestrální skladby.

Pořadatelé koncertu vybrali už podruhé jako doprovod Jonase Kaufmanna rezidentní těleso pražského Obecního domu. „Doprovodí ho Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK s dirigentem Jochenem Riederem, který dirigoval i ten minulý koncert, a jsou blízcí spolupracovníci, takže jeden druhého dobře znají a Kaufmann v něj má velkou důvěru,“ přibližuje Táňa Čechová.

První Kaufmannův koncert v Česku odměnilo nadšené publikum v rekordně zaplněné Smetanově síni čtyřmi ovacemi vestoje. Podobné finále se dá čekat i letos.

Jitka Benešová, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme