Swing se vrací, ví Studio Ypsilon. A k prověřeným šlágrům přidává i své

Je doba swingu, tvrdí soubor pražského Studia Ypsilon. Na dnešek proto připravil premiéru nové inscenace Swing se vrací neboli O štěstí. Zazní skladby slavných hudebníků, jako například Franka Sinatry nebo Duka Ellingtona, ale také původní písničky Studia Ypsilon.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Studio Ypsilon | Foto: Filip Jandourek

„Není to žádná móda, protože návraty prodělala ledajaká muzika,“ říká režisér Jan Schmid, který tvrdí, že chce společně s herci a hudebníky přednést na jeviště omlazující atmosféru swingu.

„Je to spíše hold swingu, tj. muzice, která možná neprávem zůstala ve 20. století jako jenom zábavná, taková okrajová, sice velmi významná – jako celý jazz. Ale přece jenom ve vztahu k vážné hudbě tak nějak odděleně.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Studio Ypsilon soubor představí swing od počátků až do současnosti, říká Veronika Štefanová

V hudebním pásmu krátkých příběhů soubor představí swing od počátků až do současnosti. Zazní slavné písně i původní skladby Studia Ypsilon.

„Představení je postaveno většinou na písních, které swing skutečně historicky tvoří,“ poznamenává Schmid.

Swing provází Studio Ypsilon v jeho víc než padesátileté historii. Řada herců si ho proto zamilovala, jako například Jan Jiráň, který v nové inscenaci také účinkuje.

„Swingovou muziku mám strašně rád. V Ypsilonce jsme vždy swingovali, takže jsme na swing nikdy nezapomněli. Pro Ypsilonku to v podstatě není návrat. Ale jak tak koukám na plakáty třeba v Praze, tak vidím, že se swing vrací do tanečních sálů,“ pozoruje Jiráň.

Kromě hereckých a hudebních stálic Studia Ypsilon diváci v inscenaci uvidí i hosty, kterými budou například Jiří Korn nebo Jitka Zelenková.

mkp, Veronika Štefanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme