Swing se vrací, ví Studio Ypsilon. A k prověřeným šlágrům přidává i své

Je doba swingu, tvrdí soubor pražského Studia Ypsilon. Na dnešek proto připravil premiéru nové inscenace Swing se vrací neboli O štěstí. Zazní skladby slavných hudebníků, jako například Franka Sinatry nebo Duka Ellingtona, ale také původní písničky Studia Ypsilon.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Studio Ypsilon

Studio Ypsilon | Foto: Filip Jandourek

„Není to žádná móda, protože návraty prodělala ledajaká muzika,“ říká režisér Jan Schmid, který tvrdí, že chce společně s herci a hudebníky přednést na jeviště omlazující atmosféru swingu.

„Je to spíše hold swingu, tj. muzice, která možná neprávem zůstala ve 20. století jako jenom zábavná, taková okrajová, sice velmi významná – jako celý jazz. Ale přece jenom ve vztahu k vážné hudbě tak nějak odděleně.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Studio Ypsilon soubor představí swing od počátků až do současnosti, říká Veronika Štefanová

V hudebním pásmu krátkých příběhů soubor představí swing od počátků až do současnosti. Zazní slavné písně i původní skladby Studia Ypsilon.

„Představení je postaveno většinou na písních, které swing skutečně historicky tvoří,“ poznamenává Schmid.

Swing provází Studio Ypsilon v jeho víc než padesátileté historii. Řada herců si ho proto zamilovala, jako například Jan Jiráň, který v nové inscenaci také účinkuje.

„Swingovou muziku mám strašně rád. V Ypsilonce jsme vždy swingovali, takže jsme na swing nikdy nezapomněli. Pro Ypsilonku to v podstatě není návrat. Ale jak tak koukám na plakáty třeba v Praze, tak vidím, že se swing vrací do tanečních sálů,“ pozoruje Jiráň.

Kromě hereckých a hudebních stálic Studia Ypsilon diváci v inscenaci uvidí i hosty, kterými budou například Jiří Korn nebo Jitka Zelenková.

mkp, Veronika Jošková Štefanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme