Sychravý skandinávský večírek na obzoru

Finští lamači zvuku Pan Sonic zahrají tři roky po svém vystoupení v pražském Roxy na festivalu Stimul, tentokrát v pátek 23. října v Divadle Archa. Navíc je exkluzivně podpoří aktuální elektronicko-jazzový kvartet Vladislava Delaye a český objev Head In Body. Krátký medailonek všech vystupujících vám na stříbrném podnosu servíruje Pavel Zelinka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pan Sonic | Foto: Press kit

NECHCETE ČÍST? POSLECHNĚTE SI CELOU POZVÁNKU!

Přehrát

00:00 / 00:00

Sychravý skandinávský večírek na obzoru

Už jste se vzpamatovali z elektro třeštění Peaches? Pak je nejvyšší čas obrátit pozornost k dalšímu večeru, který si pro nás organizátoři průběžného festivalu Stimul na pátek 23. října připravili. A protože je náklonnost několika členů přípravného týmu k hudbě ze skandinávského poloostrova přímo pověstná, pak se nemůžeme divit, že další session bude především v režii dvou významných finských projektů.

Pan Sonic | Foto: Press kit

První z nich jsme už v Praze, díky aktivitám Stimulu, měli možnost slyšet. Dvojice Pan Sonic u nás vystoupila před třemi lety v klubu Roxy a speciálně fanoušci v Praze si mohli jejich hrubých industriálně ambientních manévrů užít v rozšířené podobě skrze skandál trucující kraurockové legendy Faust. Tentokrát se Mika Vainio a Ilpo Väisänen přijedou pochlubit materiálem z připravovaného alba, které ve studiové podobě vyjde až začátkem příštího roku.

To letos třiatřicetiletý Fin Sasu Ripatti, jehož hudbu zná hudební svět rozsortovanou do mnoha pseudonymů, u nás ještě nikdy nevystoupil. Ani jako Luomo, Sistol, Uusitalo, Conoco, ba ani jako Vladislav Delay. To se ale změní. Sasu k nám nepřijíždí sám, ale bere s sebou akustické trio, které jasně naznačuje, čím Fin, který proslul jako glitchový techno minimalista v současnosti nejvíc žije - jazzem. To, čím překvapí pražské publikum, lehce naznačuje jeho nové album Tummaa, na kterém s Delayem spolupracuje ceněný univerzál Craig Armstrong. Na koncertu tedy čekejte průnik laptopové experimentální elektroniky s odkazy na Johna Coltranea nebo Milese Davise. A když budete bloudit očima po pódiu, tak vězte, že autor se nečekaně uklidil za akustickou bicí soupravu!

Vladislav Delay | Foto: Ari-Pekka Auvinen

Jako třetí hráč do pokeru vystoupí v pražském Divadle Archa domácí projekt Head In Body z čím dál vlivnějšího sdružení KLaNGundKRaCH records. Ten může být pro milovníky temnějšího elektronického minimalismu příjemným překvapením.
Skandinávský Stimulí večírek s Pan Sonic, Vladislav Delay Quartet a Head In Body se bude konat v pátek 23. října v Divadle Archa. Máte se na co těšit.

Pavel Zelinka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme