Symfonický orchestr ČRo se hodí do gala. Zve na Mozarta a operní hvězdy

Doslova do gala se dnes hodí Symfonický orchestr Českého rozhlasu. A s ním i dvě operní hvězdy českého původu - basbarytonista Adam Plachetka a sopranistka Kateřina Kněžíková. S úspěšným manželským párem vystoupí orchestr v Kongresovém centru Praha a na Mozart Gala nabídne to nejlepší ze skladatelovy hudby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Symfonický orchestr Českého rozhlasu | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

Zazní Kouzelná flétna, Don Giovanni, Figarova svatba nebo La Clemenza di Tito. Program má podle Kateřiny Kněžíkové posluchače hlavně pobavit a potěšit.

„Co se týče výběrů mých árií, tak jsme nezvolili dlouhé předehry a dlouhé árie, aby to bylo zajímavé i pro posluchače, že jsme si tam nehonili svá ega a snažili se výběr rozložit rozumně,“ řekla.

Přehrát

00:00 / 00:00

To nejlepší z Mozarta dnes nabídne Symfonický orchestr ČRo. Na Mozart Gala si pozval hvězdy světového věhlasu. Mluvila s nimi Markéta Kaňková

Její manžel a koncertní partner Adam Plachetka zazpívá mimo jiné Figara, který ho doprovází celou letošní sezonu.

Zpíval ho v Salcburku, Chicagu a také ve Vídni. Zpívat ho bude i v příštím roce, a to v Houstonu. Role záletníka mu ale ani trochu nezevšedněla.

„Překvapilo mě například, že Figaro, kterým je protknutá moje letošní sezona, se mi absolutně neoposlouchává. Naopak s každým provedením mám pocit, že v tom nacházím něco nového,“ prohlásil.

Manželé i spolužáci

Oba vystoupí pod taktovkou svého někdejšího spolužáka Tomáše Braunera. Dirigent si jejich mozartovské výkony nemůže vynachválit.

„Adam Plachetka i Kateřina na Mozartovi, myslím, vyrůstali. Respektive v tomto oboru dosáhli maxima a jsou to pro mě úžasní profesionálové, muzikanti a zpěváci,“ zhodnotil.

Na jednom pódiu se manželský pár setká po delší době. Pro Kateřinu Kněžíkovou to bude nejen radost, ale i velká jistota.

„Já vždycky říkám, že kdyby se náhodou něco stalo, tak mám pocit, že on to všechno zachrání, jako všechno zachraňuje doma. Je to realista, ten, co stojí na zemi, a já si pořád pluju dva až tři metry nad zemí na nějakém pomyslném obláčku.“

Na diváky nečeká jen hudební, ale i vizuální zážitek. Kongresový sál se promění v jedno velké promítací plátno a dění na jevišti budou přenášet i velkoplošné obrazovky.

Markéta Kaňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme