Sziget festival oznámil první jména. Hlavní hvězdou bude duo Dimitri Vegas a Like Mike

Do nadcházejícího ročníku Sziget festivalu zbývá osm měsíců. Už teď ale organizátoři přichází s prvními interprety, kteří v létě zahrají návštěvníkům budapešťského ostrova. Na jeden z největších evropských hudebních festivalů se po dvou letech vrátí Major Lazer a také Kensington. Poprvé se na Ostrov svobody podívá americký rapper Vince Staples nebo britští Oh Wonder. Hlavní hvězdou ale bude duo Dimitri Vegas a Like Mike.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zleva belgické duo Like Mike & Dimitri Vegas | Foto: Fotobanka Profimedia

Velké festivaly oznamují v předstihu své první headlinery. Nyní se přidává také maďarský Sziget, na který letos v srpnu dorazilo ze stovky zemí téměř půl milionu návštěvníků.

Mezi první oznámené interprety patří americká skupina Major Lazer. V repertoáru má především elektronickou hudbu a na festival se vrací po dvou letech. Stejně jako nizozemská rocková skupina Kensington, která naposledy sklidila obrovský úspěch.

Colours of Ostrava má další hvězdu. Přijede americká písničkářka Norah Jonesová

Číst článek

Anglický zpěvák a pianista Tom Odell přijede s novým albem. Před měsícem ho představil živě i v Praze. Pražskému publiku jsou dobře známí i britské duo Oh Wonder. Ti doplní na scéně stanu A38 hudebníky jako DJ Shadow, Mac DeMacro, Bad Religion nebo Vince Staples.

Hlavní hvězdou festivalu ale bude belgické duo Dimitri Vegas a Like Mike, kterým bude hlavním podiu patřit finále festivalu.

Sziget festival příští rok oslaví 9. až 16. srpna své pětadvacáté narozeniny. Vstupenky jsou za zvýhodněnou cenu v prodeji do konce prosince, pak podraží. Za prvních dvacet čtyři hodin od spuštění předprodeje se prodala čtvrtina festivalových pasů.

Festival se každoročně odehrává na padesáti různých místech ostrova Obudai v srdci Budapešti. K vidění jsou současné divadelní formy, cirkus i další druhy umění. Největším lákadlem ale zůstává hudba. Za line-up posledního ročníku byli dokonce dramaturgové festivalu oceněni na Evropských festivalových cenách.

Anna Kottová, Ondřej Bambas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme