Tématem 28. ročníku festivalu Prix Bohemia Radio je čas

Dneškem počínaje patří Poděbrady rádiím. 28. ročník Mezinárodního festivalu Prix Bohemia Radio potrvá tři dny. Nabídne řadu novinek:významnou účast soukromých rozhlasových stanic nebo anketu o nejoblíbenější moderátory. Generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan poprvé uvede do Síně slávy rozhlasové legendy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prix Bohemia 2011 | Foto: Český rozhlas

„Nechám vstoupit do síně slávy tři lidi. Nechtěl bych to nějakým způsobem v tuto chvíli specifikovat, nepatří se to. Ale chci říct, že jsem záměrně z mnoha a mnoha důvodů volil lidi, kteří mají víc společného s publicistikou, ale s jistým přesahem do jiných tvůrčích rozhlasových činností,“ říká Peter Duhan.

Přehrát

00:00 / 00:00

Generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan mluví o rozhlasové Síni slávy

Letošní ročník festivalu je revoluční také v tom, že se na něm poprvé v historii podílí i soukromé rozhlasové stanice. Ve třech soutěžních kategoriích se budou hodnotit dokumenty, rozhlasové hry a takzvané autoanonce neboli upoutávky.

Porota je složena ze známých odborníků, v sekci rozhlasových her v ní zasedne například herečka a hlasová lektorka Milena Steinmasslová a kategorii reklamních spotů ohodnotí také slovenský novinář a publicista Ľubomír Zeman. Britský producent dokumentárních pořadů BBC Laurince Grissell pak mezi jinými rozhodne o vítězi v kategorii dokumentů.

Vítězové jednotlivých kategorií budou známí až ve čtvrtek, ale dnes se dozvíme, kdo vstoupí do rozhlasové síně slávy a kdo je nejlepším zahraničně-politickým zpravodajem – ten dostane cenu Karla Kyncla. Večer po půl osmé bude také jasné, kdo si vede nejlépe u posluchačů všech rádií v republice.

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktorka Radka Holasová sleduje průběh festivalu Prix Bohemia Radio

„Dnes večer budou vyhlášeni vítězové posluchačské ankety Moderátor/Moderátorka roku, to znamená, že my odtajníme veřejnosti z každé té desítky, která už je známá to jméno člověka, který vyhrál a bude Moderátorem, respektive Moderátorkou roku,“ dodává ředitel festivalu Miroslav Dittrich.

Radiožurnál má v moderátorské anketě hned několik želízek v ohni a to Jana Pokorného, Lucii Výbornou a Hanku Schánělovou. Český rozhlas pak má mezi top dvaceti moderátory celkem 14 jmen.

Slavnostním zahájením, které se odehraje dnes večer v místním Divadle Na Kovárně, bude provádět moderátorka Českého rozhlasu Lucie Výborná. V rámci festivalu pokřtí také dnes Karel Gott své nové album Sentiment. Festival potrvá do 13. října.

Jitka Benešová, Marína Dvořáková, Radka Holasová, Jiří Kokmotos Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme