Tenkrát na Západě nebo Osm hrozných. Pražskou O2 arenou zněly skladby Ennia Morriconeho

Šedesát let hudební kariéry a více než 600 složených skladeb oslavil v pražské O2 areně legendární italský skladatel Ennio Morricone. Česká metropole byla první zastávkou jeho turné, na kterém spolu s Českým národním symfonickým orchestrem hraje i skladby z nejnovějšího filmu Quentina Tarantina Osm hrozných.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ennio Morricone vystoupil 15. ledna v Praze s Českým národním symfonickým orchestrem. Šlo o první koncert jeho turné 60 Years of Music World Tour | Foto: ČTK

87letý Ennio Morricone jako by si na pražský koncert objednal tarantinovsky dramatické počasí. Jeho fanoušci tak do haly přicházeli za poměrně hustého sněžení, které tak trochu odkazovalo na nejnovější Tarantinův snímek Osm hrozných.

Dvěma skladbami z filmu Morricone zahájil druhou polovinu koncertu. Ennio Morricone má Česko rád i díky spolupráci s Českým národním symfonickým orchestrem, který italský skladatel považuje za jeden z nejlepších, s jakými kdy hrál.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ennio Morricone vystoupil v O2 areně s Českým národním symfonickým orchestrem. Zazněly skladby z Osmi hrozných nebo z Tenkrát na Západě

S tímto orchestrem také natočil v britském studiu Abbey Road skladby pro soundtrack k filmu Osm hrozných a v současnosti Morriconeho doprovází na celém evropském turné.

V Praze společně zahráli i notoricky známé melodie z filmů jako Profesionál, Hodný, zlý a ošklivý nebo Tenkrát na západě.

Ennio Morricone se do Prahy vrátil opět po roce a vyprodaná arena mu za jeho téměř tříhodinový koncert poděkovala potleskem vestoje. V neděli Morricone vystoupí v Budapešti a v úterý v Bratislavě.

Italský skladatel a dirigent Ennio Morricone vystoupil 15. ledna v Praze s Českým národním symfonickým orchestrem | Foto: ČTK

Tereza Bartůňková, dab, Vojtěch Koval Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme