Teprve podruhé v historii nastuduje Metropolitní opera v New Yorku Dvořákovu Rusalku

Newyorská Metropolitní opera uvede ve čtvrtek premiéru nového zpracování Rusalky. Nejznámější opera Antonína Dvořáka se objeví na slavné scéně teprve podruhé v historii. Diváci si při premiéře mohou také prohlédnout výstavu s původní Dvořákovou partiturou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výstava v Českém národním domě v New Yorku, kam dílo zamíří, potrvá tři týdny a začne 2. února | Foto: Michaela Vetešková | Zdroj: Český rozhlas

V titulní roli Rusalky v Metropolitní opeře vystoupí lotyšská sopranistka Kristine Opolaisová. "Dvořákovo dílo patří k mým nejzamilovanějším rolím," řekla Českému rozhlasu Opolaisová.

Před ní Rusalku v Metropolitní opeře v New Yorku ztvárnily jako vůbec první v roce 1993 Gabriela Beňačková a v reprízách mezi lety 1997 až 2014 Renée Flemingová.

Podle generálního ředitele Metropolitní opery Petera Gelba se publikum může těšit na jedinečnou scénu a kostýmy i velmi poetické zpracování.

Premiéru doprovází i výstava původního Dvořákova rukopisu ze sbírek českého Národního muzea.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme