The Cesarians: anarchistický rock a vír Výmaru!

Co by se stalo, kdyby se rock 'n' roll nezrodil v padesátých letech na americkém jihu, ale ve výmarském Německu třicátých let? Podobné otázky si kladou především britští novináři, kteří ve skupině The Cesarians ucítili potenciální senzaci tamní indie scény.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

The Cesarians | Foto: Press kit

Kvintet, který ve valčíkovém tempu drhne dřevní rock'n'roll, si vystačí s nástroji zakoupenými v second handu. Kytary členy kapely nudí, a tudíž dávají přednost rozvrzanému klimpru, klarinetu či trombónu. Inspirováni kabaretní kulturou výmarského Německa vrací The Cesarians do rocku starý dobrý nihilismus i živočišnou syrovost; umanutě zpívají o sebevraždách, znásilněních a nedobrovolných pobytech v káznici, což jsou věci, o kterých podle všeho „principál" Charlie Fink něco ví.

Přehrát

00:00 / 00:00

The Cesarians: anarchistický rock a vír Výmaru!

Veterán camdenské punkové scény založil The Cesarians před třemi lety, kdy se dal (ovšem jen v kapele) znovu dohromady se svojí bývalou ženou Justine Armatage. Společně sestavili band z místních zdrojů - kamarádů, milenek a sousedů. Po debutovém singlu Woman, vydaném na začátku roku 2009, spojili The Cesarians své síly se slavným producentem Craigem Leonem. Muž, který odstartoval kariéru The Ramones nebo Blondie, se už několik let věnuje především klasické hudbě, nicméně originální zvuk londýnské pětice jej přiměl k drobnému odskoku k lehčí múze.

The Cesarians | Foto: Press kit

Debut The Cesarians nakonec vyšel na malé značce Imprint Records a sklidil příznivé ohlasy: nejčastěji bývá jejich anarchistický rock přirovnáván k ranné tvorbě Nicka Cavea nebo burlesknějším polohám Michaela Nymana. Zdaleka ne všechny skladby jsou tak pozoruhodné jako dramatický singl Flesh Is Grass, ale způsob, jakým se tu potkávají epické momenty s těmi intimními a velkolepé s čistě absurdními, stojí za pozornost.
Přijďte si to ověřit i vy 22. září do Paláce Akropolis: na dalším večírku EuroConnections vám The Cesarians předvedou, jak má znít pravý dekadentní rock´n´roll.

Aleš Stuchlý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme