The Futureheads podruhé v Praze

Britská postpunková kapela The Futureheads vydala letos své čtvrté, ostře politicky zaměřené album The Chaos. A znovu v řadách mnohých hudebních analytiků vyvolává znepokojení, kam proboha čtveřici zařadit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

The Futureheads | Foto: Press kit

Je to další z vážených postpunkových partiček á la Franz Ferdinand či Foals, nebo pouze prachsprostá neopunková holírna v duchu Green Day, nedej bože The Offspring? Podobné rozvažování je samotným The Futureheads evidentně cizí, i když na rozdíl od tři roky staré desky This Is Not the World je letošní novinka přeci jen o poznání nabroušenější a temnější. A také, jak už jsme zmínili, textově vyhraněnější vůči vládnoucím elitám.

Přehrát

00:00 / 00:00

The Futureheads přijíždí podruhé zalaškovat s Pražany

Kapela poprvé dorazila do České republiky před dvěma roky a stala se účastníkem klubové battle, ve které dostala návštěvní nakládačku od Cold War Kids. Co se ale týče bodů za umělecký dojem a především komunikaci s publikem plus příkladné nasazení, zde musíme konstatovat kvalitní souboj ukončený smírem.

The Futureheads | Foto: Press kit

The Futureheads už nyní, pár měsíců od vydání novinky The Chaos, spřádají plány do budoucna. Mimo jiné nahlas uvažují o vytvoření vlastního muzikálu. Se současnou plackou však koncertují po Evropě a 7. listopadu dorazí do MeetFactory, kde dozajista předvedou podobně strhující jízdu jako při jejich posledním pražském koncertu před dvěma roky. Zkušenost návštěvníků letošní Pohody tomu nahrává. Byla totiž stejně pozitivní jako zážitek pražských clubberů před dvěma roky.

Pokud tedy máte rádi nekomplikovaný rockový mazec s punkových tahem na bránu, pak je pro vás čtvrteční večer, připravený v prostorách obklopených rozvětveným kolejištěm smíchovského nádraží, hozenou rukavicí.

Pavel Zelinka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme