The Tap Tap hrají k výročí 11. září proti strachu

Sdružení The Tap Tap pořádá v den 10. výročí od útoku na americké dvojčata akci s názvem Koncert proti strachu. Na Střeleckém ostrově v Praze, který je zcela bezbariérový, si mohou návštěvníci od 9:00 hodin ráno vyzkoušet sportovní aktivity lidí s handicapem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

The Tap Tap, United Islands | Zdroj: ČTK

Jedná se například o tai chi nebo Kung fu. Lidé si budou moc vyzkoušet jízdu na mechanickém invalidním vozíku překážkovou drahou, dále bude možnost si na vozíku vyzkoušet slaňování nad schody na Střelecký ostrov. K vidění budou i ukázky lukostřelby nevidomých pod vedením vynálezce nového způsobu lukostřelby nevidomých Jiřího Mojžíška.

„Klademe publiku a posluchačům sugestivní otázku, co je větší hrdinství. Jestli žít s handicapem, nebo zemřít mučednickou smrtí. A to je i náplň diskusí, které povede s našimi hosty Ladislav Angelovič - náš moderátor“ vysvětluje poslání a smysl koncertu Šimon Ornest.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kapelník The Tap Tap Šimon Ornestc informuje o bezbariérovém přístupu na Střelecký ostrov

Akce vyvrcholí v 15 hodin koncertem písníčkaře Xindla X a rytmických písní skupiny z Jedličkova ústavu The Tap Tap.

„Hlavní přidanou hodnotou je, že Střelák bude vlastně jako jediný den v roce bezbariérový a to jednak výtahem z Mostu legií a také lodní dopravou. Tam bude možné nastoupit do lodě na náplavce mezi Palackého náměstím a Výtoní a dopravit se zadarmo zhruba v půlhodinových intervalech na Střelecký ostrov. I ta loď je bezbariérová,“ dodává Šimon Ornest.

Kulturní i pietní akce k výročí 11. září se dnes konají po celém Česku.

Tereza Kubíčková, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme