The Tap Tap zve na mikulášský koncert do Státní opery

Slavná kapela z Jedličkova ústavu The Tap Tap zahraje ve Státní opeře. V 18 hodin zde začne velká mikulášská show se spoustou písniček, Mikulášem, čerty, anděly a pochopitelně i s mikulášskou nadílkou. Večer moderují Jan Kraus a Ladislav Angelovič a vysílá ho v přímém přenosu ČT 1.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

The Tap Tap, United Islands | Zdroj: ČTK

„Pro diváky přímo v opeře i pro diváky u televizních obrazovek bude mít The Tap Tap Mikuláše, který zavítá na koncert, také speciální mikuláškou nadílku, a to v podobě mikulášského večerníčku. V něm vystoupí Mikuláš, čert i andělé a falešný Mikuláš. A zbytek neprozradím, to se nechte překvapit,“ řekla za pořadatele řekla Lucie Šplíchalová.

Kapelník The Tap Tap Šimon Ornest potvrdil, že skupina handicapovaných hudebníků pozvala do opery řadu skvělých českých muzikantů:

Přehrát

00:00 / 00:00

Redaktorka Jitka Benešová rozmlouvala s aktéry mikulášského koncertu

„Namátkou budu jmenovat Marka Ebena, Dana Bártu, Kamila Střihavku, Tonyu Graves, Matěje Rupperta a mnoho dalších. Uvádí to náš skvělý moderátor Láďa Angelovič společně s Honzou Krausem.“

Některé písně budou mít na mikulášském koncertě premiéru. „Když ze sna procitám, což je ze slavného muzikálu Ježíš Andrew Lloyd Webbera písnička Jidáše. Tentokrát ji bude netradičně zpívat Kamil Střihavka, kterého všichni znáte jako Ježíše. Jemu se vždycky ta písnička líbila, takže teď si může realizovat takový sen. On už ji předtím zpíval, ale s námi je to v plné parádě, s Královským symfonickým orchestrem a s doprovodem Pražského smíšeného sboru, sboru La Grande Bande a lidové muziky Notičky,“ upozorňuje Ornest.

Dohromady se pod taktovkou Šimona Ornesta na pódiu sejde přibližně stovka účinkujících. Posluchači uslyší i kultovní song Visacího zámku Známka punku v podání Jana Hauberta.

Odvysílá se i originální živý Večerníček

Mikulášského večerníčka zahraje soubor divadla Minor v režii Janka Jirků a v rámci televizního přenosu bude odvysílán jako živý Večerníček ze Státní opery.

Moderátor Ladislav Angelovič prozradil, že ve finále pozve diváky na koncert proti konci světa, který The Tap Tap chystá den před koncem mayského kalendáře – 20. prosince 2012:

„My jsme se rozhodli jako kapela The Tap Tap vygenerovat v tomhle roce dostatek pozitivní energie, abychom téhle kosmologické katastrofě zabránili. Věříme, že se nám to podaří.“

Výtěžek z benefičního koncertu v opeře bude využit na pořízení technického vybavení nové budovy vzdělávacího centra Studeo.

Radiožurnál bude vysílat záznam koncertu v sobotu večer.

Jitka Benešová, Lucie Maňourová, Tereza Kubíčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme