Tomáš Klus a Václav Neckář získali po třech Cenách Anděl 2011

21. ročník hudebních cen Anděl už zná své vítěze. V pražské Incheba Aréně o nich v přímém televizním přenosu rozhodli členové Akademie populární hudby. Tomáš Klus, Lenka Dusilová a Mandrage, to je nová andělská trojice zpěváka, zpěvačky a skupiny roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zpěvák Tomáš Klus | Foto: ČTK

Tomáš Klus si pro sošku přišel třikrát. Jeho Racek se stal Albem roku v hlasování akademiků a byl oceněn i jako nejprodávanější deska.

„Je to strašně potěšující. Člověk má radost, že jeho práce je oceněná. Zároveň každé takové ocenění v sobě nese trošku přílišného očekávání, které potom svazuje. Takže já se můžu snažit pouze o to, abych se nenechal svázat očekáváními,“ reagoval oceněný zpěvák.

Nejvíce nominací na hudební Ceny Anděl má Tomáš Klus

Číst článek

Tři Anděly získal také Václav Neckář - jeho Půlnoční se stala Skladbou roku a akademici ocenili i videoklip k této písni. Ceny získal společně se skupinou Umakart.


Osmašedesátiletého zpěváka uvedla Akademie populární hudby do Síně slávy.

Zpěvačkou roku je Lenka Dusilová za projekt Baromantika a skupinou roku se s albem Moje krevní skupina stali plzeňští Mandrage.

Objevem roku je skupina Goodfellas s deskou Robbery Blues. „Zvolili jsme ten postup, že jsme si před předáváním řekli, že to budeme přát všem ostatním a pak budeme příjemně překvapeni. Což se stalo. Je to fajn,“ shodují se akustičtí muzikanti.

Ceny Anděl 2011
Skupina roku - Mandrage
Album roku – Racek / Tomáš Klus
Zpěvačka roku - Lenka Dusilová
Zpěvák roku - Tomáš Klus
Objev roku - Goodfellas
Skladba roku - Václav Neckář a Umakart - Půlnoční
Videoklip roku - Václav Neckář a Umakart: Půlnoční
Nejprodávanější album - Racek / Tomáš Klus
Síň slávy – Václav Neckář

Pavla Dluhoschová, Jakub Viliš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme