V 11 městech Plzeňska zaznějí koledy. Odvysílá je Český rozhlas

V Plzeňském kraji se budou opět hromadně zpívat koledy, a to dnes večer od 18 hodin. Letos se do tradiční předvánoční akce zapojí 11 měst včetně Plzně. Odtud také bude vše živě přenášet do éteru Český rozhlas. Jde o jedinečnou akci, která v republice nemá obdoby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vánoční trhy | Foto: Tomáš Adamec

Pochopitelně i v jiných městech po celé republice se před Vánoci organizuje zpívání koled, ale aby se spojilo hned 11 měst prostřednictvím unikátního rozhlasového radiomostu, to se v jiném kraji neděje.

I loni se zapojilo jedenáct měst a v nich zhruba deset a půl tisíce lidí. Kromě Plzně se koledy zpívají například ve Stříbře, Bělé nad Radbuzou, Spáleném Poříčí, Blovicích, Sušici nebo v Domažlicích.

V 18 hodin se na všech náměstích ozve vysílání Českého rozhlasu Plzeň, který bude živě přenášet dění z plzeňského náměstí. Tím je zajištěno, že koledy se budou skutečně zpívat ve všech městech najednou. A co je na repertoáru? Pochopitelně klasika - Nesem vám noviny a Narodil se Kristus Pán.

Jana Kosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme