V centru Olomouce v létě vystoupí americká hvězda Ana Popović či Ivan Mládek

Do Olomouce v létě přijede zahrát blues-rocková zpěvačka a kytaristka Ana Popović a řada dalších zahraničních i domácích hudebníků. A hrát se bude také divadlo. Olomoucká radnice se po dvaceti letech rozloučila s organizátorem Olomouckého kulturního léta. Od července tuto akci nahradí Olomoucké kulturní prázdniny. Podílet se na nich bude také Divadlo Tramtarie a Galerie Caesar.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Horní náměstí v Olomouci | Foto: Alena Vykydalová

V rámci Olomouckých kulturních prázdnin se budou pravidelně každý čtvrtek střídat divadlo s hudebními vystoupeními. Ta slibují řadu zajímavých jmen.

„V prvé řadě koncert Any Popović původem ze Srbska – je to dnešní vlastně americká hvězda. Potom to budou Američané Danny Bryant, Dave Herrero, zpěvačka Janet Robin a z českých věcí to bude Marsyas se Zuzanou Michnovou, Švihadlo a Ivan Mládek,“ uvedl šéf pořádající agentury Dušan Neumann.

Konat se budou také výstavy a další akce pro děti i dospělé. Magistrát podle náměstka primátora Jana Holpucha z ODS přispěje na program prázdninového festivalu půlmilionem korun.

„Ten projekt je zajímavý nejenom v tom, že do našeho města přitáhne spoustu, troufám si říci, světově znějících jmen, ale je také multižánrový nebo je zaměřen na nové cílové skupiny, na rodiny s dětmi tak, aby ta množina diváků byla skutečně široká, aby si každý v Olomouci, když je nucen trávit ten prázdninový čas ve městě, našel své,“ uvedl Holpuch.

Blanka Mazalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme