V muzikálu Lucie zazpívají Lukáš Vaculík, Jiří Korn i Barbora Poláková

'Větší než malé množství lásky' byla pátá řadová deska kapely Lucie a bude to i podtitul chystaného muzikálu, v němž hlavní role obsadí Lukáš Vaculík, Jiří Korn nebo Václav Noid Bárta. Hlavní ženskou roli, tedy Lucii, zahraje Barbora Poláková. Premiéru by měl mít muzikál letos na podzim.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zleva nahoře Lukáš Vaculík, Emma Smetana, Jiří Korn, Barbora Poláková, Robert Kodym, P.B.CH., David Koller a (zleva dole) David Kraus, Václav Noid Bárta, režisér Petr Novotný, Tomáš Belko a Michal Dvořák na tiskové konferenci k premiéře muzikálu Lucie. | Zdroj: ČTK

„Bylo to strašné. Tři hodiny jsem čekala, pak jsem se tak bála, že jsem slíbila sama sobě, že už v životě nepůjdu na žádný casting na muzikál,“ říká herečka Barbora Poláková.

S muzikálem už má zkušenosti a vzhledem k tomu, že se v Lucii nejen zpívá, ale i hraje a tančí, není to prý lehká práce.

Samotná kapela Lucie se na divadelních prknech neobjeví, její členové se ale na přípravách aktivně podílí. Součástí smlouvy je dohoda, že se smí vyjadřovat ke všem důležitým věcem, od kostýmů a dekorací, přes podobu reklamy až po obsazení.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti o muzikálu Lucie zjišťovala redaktorka ČRo Eva Rajlichová.

„Nečekal jsem, že z toho velmi malého množství lidí, které jsme oslovili, okamžitě ten pan Belko přijde s takovým námětem,“ vysvětluje vznik muzikálu kytarista a zpěvák Robert Kodym.

Textař Tomáš Belko měl obtížný úkol. Právě on musel napsat příběh, který by korespondoval s texty a hudbou jedné z historicky nejslavnějších českých kapel. Bude samozřejmě o lásce, ale nejen o ní.

„Ten hlavní motiv je o tom dostat se ze své hlavy. Nebo naopak že ve tvé hlavě je nejvíc možností a omezení. Největší soupeř sám sobě jsi ty,“ upřesňuje Tomáš Belko.

O režii představení se stará zkušený muzikálový režisér Petr Novotný. „Já mám vždycky trošku problém, abych pojmenoval příběh tak lyrický, jako je ten, který připravil Tomáš Belko. Vyrostl ze stejného materiálu, ze kterého vyrůstají ty písně,“ říká Novotný.

Stěžejní je samozřejmě hudba, která se bude hrát naživo. V muzikálu se objeví písně jak ze starších alb, tak i z pozdějších. Příběh je psaný tak, aby ladil i s texty, ve kterých se podle Kodyma odráží láska, romantika, temperament, sex a „prostředky k uvolnění a rozhoření temperamentu“.

Eva Rajlichová, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme