V Obecním domě vystoupí jazzová hvězda Dee Dee Bridgewater

Ve Smetanově síni Obecního domu dnes v Česku premiérově vystoupí několikanásobná držitelka Grammy zpěvačka Dee Dee Bridgewater.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obecní dům | Foto: Obecní dům

Ve Smetanově síni ji doprovodí big band pod taktovkou Martina Kumžáka. Hvězda letošního Jarního GALA pro Struny podzimu vzdá společně s předními českými jazzovými hudebníky hold legendární kolegyni Billie Holiday, přezdívané Anděl z Harlemu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Jitky Benešové o jazzové superstar Dee Dee Bridgewater

Za studiové provedení pocty této zpěvačce Dee Dee letos získala nejprestižnější světovou hudební cenu Grammy. Nestává se příliš často, že takto oceněný umělec u nás v krátké době vystoupí.

"Říkali jsme si, že snad ten náš instinkt byl správný, když jsme se rozhodli pozvat na jarní GALA pro Struny podzimu v Obecním domě Dee Dee Bridgewater," sdělil spoluorganizátor koncertu Marek Brabec. A doplnil:

"Většinu toho repertoáru, který je na této skvělé desce, uslyšíme i v Praze."

Hvězda Dee Dee Bridgewater začala strmě stoupat v 70.letech, když spolupracovala s předními umělci jako například Dizzy Gillespie nebo Sonny Rollins. Na muzikálovou scénu poprvé vstoupila v adaptaci dětské knížky Čaroděj ze země Ozz. V další dekádě žila v Paříži.

V roce 1997 nazpívala album Dear Ella. Pocta Elle Fitzgerald ji vynesla cenu Grammy, stejně jako letos pocta Billie Holliday.

Jitka Benešová, Ludvík Bortl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme