V Ostravě startuje umělecký maraton, vyvrcholí festivalem Colours of Ostrava

Čtyřdenní hudební maraton, festival zdarma přímo v centru města a k tomu ještě konference. To všechno nabídne během tohoto týdne v Ostravě takzvaný Colours Week. Vrcholem barevného týdne bude od čtvrtka festival Colours of Ostrava. Už dnes ale můžou hudební fanoušci vyrazit třeba na Festival v ulicích nebo přehlídku Czech Music Crossroads.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

oblast Dolní Vítkovice, Ostrava, Colours of Ostrava | Foto: Filip Jandourek

Centrum Ostravy dnes zaplní umění všeho druhu. Krátce po poledni tu vypukne Festival v ulicích, který krajskou metropoli naladí na blížící se hudební festival Colours of Ostrava.

Pátý ročník doprovodné přehlídky nabídne krom jiného také čtyři hudební scény, kde vystoupí například Vlasta Redl, soubor Hradišťan nebo britští pouliční muzikanti Heymoonshaker. Celý program je i letos zdarma.

„Osídlíme Jiráskovo náměstí, Masarykovo náměstí, trošku i ulice kolem a celou Černou louku. Uvidíme divadla, tanec a novinkou bude přítomnost kouzelníků,“ popisuje ředitelka Festivalu v ulicích Petra Hradilová.

Kromě Festivalu v ulicích vypukne také 2. ročník přehlídky Czech Music Crossroads, která pomáhá českým muzikantům prosadit se v zahraničí.

Do přehlídky se letos podle ředitelky Colours Zlaty Holušové poprvé zapojí i kapely ze zahraničí. Hrát budou dnes a zítra v opraveném Dole Hlubina.

„Českými zástupci budou Ida Kelarová, Tara Fuki, Kale, Ladě, Muzica Folklorica a Beata Hlavenková. Crossroads se také rozrostly o kapely z Polska a Slovenska, které by mohly zaujmout zahraniční dramaturgy a veřejnost,“ dodává Holušová.

Kateřina Daňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme