V Praze vystoupí rapper Example či jazzmani Bohren and der Club of Gore

V Praze dnes vystoupí dvě zahraniční hudební hvězdy. V Incheba Areně to bude britský rapper Example. Palác Akropolis pak nabídne vyznavačům jazzu koncert německého doom jazzového kvarteta Bohren and der Club of Gore.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Example | Foto: Oficiální web Rock for People

The Evolution of Man, tak se jmenuje v pořadí už čtvrtá deska, kterou přijede do Prahy představit anglický zpěvák Example. Album vyšlo loni na podzim a okamžitě začalo útočit na přední příčky britských hitparád.

Vystoupení třicetiletého rappera začíná od 20.00 hodin v pražské Incheba Areně.

„Je to britský hudebník, rapper, původem z Londýna, který už vystupuje od roku 2004, takže už má něco za sebou, má čtyři desky a je to velmi taneční, rozhýbá to úplně všechny. Styl jeho hudby bych charakterizoval jako mix hip hopu, electra, housu a dubstepu,“ řekl o interpretovi David Urban z pořádající agentury.

Palác Akropolis naopak rozezní temné pohřební suity. Nevšední podívanou slibuje vystoupení německé skupiny Bohren and der Club of Gore. Toto jazzové kvarteto nabídne od 19.30 hodin temné balady plné temných, téměř pohřebních melodií.

„Jejich hudba zní trošku jako soundtrack k Twin Peaks v podáni Black Sabbath, hrajících na akustické nástroje. A přestože začínali jako tvrdí metalisti, postupem doby přešli k hudbě, které oni říkají temné pohřební suity. Nicméně když si to pustíte, zjistíte, že je to docela příjemné poslouchání,“ přiblížila styl kapely mluvčí Akropole Eva Kociánová.

Předskakovat budou američtí Arms and Sleepers.

Anna Zunová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme