V Praze vzácně vystoupí české Bennewitzovo kvarteto

V kulturním zařízení Vzlet v pražských Vršovicích pokřtí v rámci koncertu svoji novou nahrávku Bennewitzovo kvarteto. Ač původem Češi, v České republice téměř nehrají. Své úspěchy sbírají ve slavných koncertních síních po celém světě a patří mezi světovou špičku v tomto vysoce konkurenčním oboru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Písničky od srdce | Foto: Fotobanka stock.xchng

Čtyři mladí muži se poznali před deseti lety při studiu na pražské Akademii múzických umění. Od té doby koncertují ve stejném složení: Jiří Němeček – první housle, Štěpán Ježek – druhé housle, Jiří Pinkas – viola a Štěpán Doležal – violoncello.

Kvarteto zastupuje prestižní berlínská agentura Impresariat Simmenauer, která svoji záštitu poskytuje těm nejkvalitnějším hudebníkům. A jejich úroveň si hlídá prostřednictvím koncertních kritik.

„Dělat na špičkové úrovni smyčcové kvarteto znamená intenzivní práci,“ říká primárius Jiří Němeček.

Soubor své kvality ukázal světu prostřednictvím úspěchu na třech prestižních soutěžích. Nejprve se dostal do finále jedné z největších evropských soutěží ARD Mnichov, pak vyhrál soutěž v Ósace, za což získal možnost turné po Japonsku, a nakonec uspěl v soutěži Paolo Borciani v Itálii, která je přímo napojená na agenturu Ipresariat Simmenauer.

Nová nahrávka Bennewitzova kvarteta obsahuje kvartetní tvorbu Bedřicha Smetany.

Michaela Vetešková, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme