V Praze zahraje a zazpívá Adam Cohen, syn slavného Leonarda

Jen s kytarou a bez velkého doprovodu míří dnes do pražského divadla U hasičů charismatický Adam Cohen, syn legendárního hudebníka Leonarda Cohena. Říká se o něm, že po svém otci zdědil nejen šarm, ale i talent.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kytara | Foto: Fotobanka stock.xchng

Podle hudebních publicistů má ve svých devětatřiceti letech na hudební scéně v rodné Kanadě velmi slušnou reputaci. Adam Cohen představí v Praze své nové album Like a Man, které podle odborníků hodně navazuje na hudbu jeho slavného otce.

„Je tam naprosto jasně rozpoznatelná souvislost, především v hlasovém projevu. Zároveň je to ale natolik odlišné, abychom nemohli říct, že je to jeho epigon,“ uvedl v Dopoledním Radiožurnálu hudební publicista Michal Bystrov.

Přehrát

00:00 / 00:00

O koncertu Adama Cohena v Praze jsme v Dopoledním Radiožurnálu mluvili s hudebním publicistou Michalem Bystrovem.

Připomněl, že Adam Cohen ‘je v kurzu‘ už docela dlouho, ale kanadská scéna je příliš izolovaná, aby byl dostatečně známý i v Česku. Tak trochu tajený je i koncert Adama Cohena v Praze. Například Bystrov uvedl, že se o něm dozvěděl nejprve z jeho webových stránek.

„Potom mi přišlo zvláštní, že není žádná velká propagace. Myslím, že on opravdu chce takzvaně jet po vlastní lajně a bude asi velmi opatrný na to, aby ho dávali do souvislosti s jeho slavným otcem. A zároveň myslím, že chtěl udělat takové klubové až barové tulácké turné,“ vysvětlil.

Leonard Cohen je prý z nového alba svého syna nadšený. „On mu vlastně nepřímo dal ten název. Když slyšel Adamovo album, tak mu prý řekl: na téhle desce už zníš jako muž. Prý mu Leonard vysekl velký kompliment, když řekl, že na albu jsou přinejmenším tři prvotřídní milostné písně,“ přiblížil publicista.

Alžběta Havlová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme