V pražském Kongresovém centru se posadí za bicí Ringo Starr

V Česku dnes poprvé vystoupí Ringo Starr. Bubeník legendárních Beatles se se svým All Starr Bandem představí v pražském Kongresovém centru. Českým divákům zahraje jak slavné hity slavné liverpoolské kapely tak písně ze svých sólových desek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ringo Starr na koncertu v Rize 14. června | Zdroj: Reuters

Liverpoolský rodák, vlastním jménem Richard Starky, přišel ke svému uměleckému jménu díky své oblibě v prstenech. V jeho životě hrála velkou roli náhoda. Po neúspěšných pokusech stát se kadeřníkem, motocyklovým závodníkem nebo instalatérem, objevil svůj skutečný talent v nemocnici. Hudební skupina, která obveselovala pacienty mu nabídla, ať si vyzkouší zahrát na bicí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Bývalého bubeníka Beatles Ringo Starra představila Alžběta Havlová

Během několika let se stal známým bubeníkem. Když začínali The Beatles, on už bubnoval v populární skupině Rory Storm´s Hurricanes. V roce 1962 vystřídal právě v Beatles za bicími i přes počáteční nesouhlas řady fanoušků Peta Besta. Ringo Starr na tiskové konferenci před začátkem turné prozradil, jak skládá.

„Píšu pořád stejně, musím mít melodii a slova. Nemůžu psát melodii a dát do ní nějaká slova tak, jak to dělá Elton John. V tomhle nejsem tak dobrý. Musím si sednout s kytarou nebo k pianu a vymyslet melodii. Musím mít nějaká slova, která vnuknou myšlenku kam směřovat,“ řekl slavný bubeník.

Dnešní pražský koncert si nenechá ujít ani velký obdivovatel Beatles, zpěvák Miroslav Žbirka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zpěvák Miroslav Žbirka byl hostem Ranního interview Radiožurnálu

„Ringo je výborný, ne pouze známý bubeník. Pro Beatles byl strašně důležitý. Hrál tak, že snadno rozeznáte, že to je Ringo. Být originální je to nejtěžší.“

„Vždy jsem chtěl, aby Ringo přijel do Prahy a mohli jsme ho tu vidět. Minule se mi splnilo, že jsem viděl Paula McCartneyho, tak chci zažít i Ringa. To jsou věci, na které se nezapomíná,“ dodal Žbirka.

Igor Maňour, Jan Pokorný, Jitka Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme