V Řevnicích startuje 49. ročník Porty. Zahrají Buty, Křesťan či Hop Trop

V lesním amfiteátru v Řevnicích se na tři dny schází vyznavači žánrů country, folku, bluegrassu nebo třeba folkloru. Dnes tam začíná 49. ročník legendární Porty, jednoho z nejstarších hudebních festivalů v České republice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hop trop na festivalu Muzika, Hrádek u Rokycan 2.8.2008 | Foto: Ivan Krejza

I když má většina lidí Portu spojenou především s folkem, podle dramaturga festivalu Jiřího Vondráčka to už dávno není akce jen pro ryzí folkaře.

„Porta už si dneska nehraje na tu ostrou hranici žánrů, naopak se snažíme, aby ty žánrové zvláštnosti se tam objevily, což je, myslím, pro diváky a návštěvníky docela příjemné,“ poznamenal Vondráček.

Ze známých jmen se o víkendu na Portě představí například Věra Martinová, skupina Buty, Robert Křesťan, Asonance, Pavlína Jíšová či Petr Bende (více o programu se lze dočíst na webu festivalu zde).

Už podruhé budou mít muzikanti k dispozici celkem tři scény, ta hlavní bude v lesním divadle.

Portu tradičně doprovází i hudební soutěž pro začínající nebo málo známé kapely a zpěváky. Představit se publiku však budou moci nejen ti, kteří uspěli v oblastních kolech.

„První scéna je ta hlavní, kde probíhá finále – to jsou ti, kteří postoupili přímo z prvních míst do českého národního finále. Pak je druhá scéna, to je semifinálová, a tam postoupili z těch oblastních kol ti, kteří se umístili na druhém místě. A třetí scéna je open scéna, tam může přijít každý – ať už postoupil či nepostoupil, nebo jde kolem s kytarou,“ doplnil dramaturg Porty Jiří Vondráček.

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme