Vatikán obrací na rock. Zveřejnil Top 10 nejlepších skladeb pro křesťany

Vatikánský deník L´Osservatore Romano zveřejnil žebříček deseti hudebních alb, které považuje za nejlepší alba všech dob. Jsou mezi nimi např. desky Beatles, U2, Oasis a také Thriller Michaela Jacksona nebo Pink Floyd.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kytara | Foto: Archiv

Vatikán by, podle deníku L´Osservatore Romano, chtěl nabídnout alternativu k melodiím, které zazní na festivalu v San Remu a dalších hudebních festivalech. Šéfredaktor českého časopisu Rock&Pop, Martin Hošna, vidí vatikánský žebříček jako překvapující, ale zároveň si myslí, že každá vybraná píseň se dá odůvodnit.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rádio Česko přineslo ve Světě o druhé rozhovor s šéfredaktorem časopisu Rock&Pop, Martinem Hošnou, na téma vatikánský výběr rocku.

Výběr obsahuje především poprockové skladby, jejichž autoři sice v minulosti koketovali s alternativou, ale plně se do ní nikdy neponořili. Podle Martina Hošny se dala očekávat volba Michaela Jacksona, U2 nebo Paula Simona. Mírně překvapen je z výběru písní od Oasis nebo Donalda Fagena. U všech vybraných interpretů by ale zřejmě vybral jiné skladby.

Podle hudebních expertů je tedy vyhlášení Top 10 jen efektním krokem. Kdyby to s rockem mysleli vážně, vzali by prý na milost kapely jako Led Zeppelin s písní "Stairway to heaven" nebo Rolling Stones se skladbou "Sympathy for Devil".

Top 10 rockových skladeb podle Vatikánu
1. Revolver by the Beatles
2. If I could Only Remember My Name by David Crosby
3. The Dark Side of the Moon by Pink Floyd
4. Rumours by Fleetwood Mac
5. The Nightfly by Donald Fagen
6. Thriller by Michael Jackson
7. Graceland by Paul Simon
8. Achtung Baby by U2
9. (What's the story) Morning Glory by Oasis
10. Supernatural by Carlos Santana

Ondřej Černý, Zuzana Walterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme