Ve Skotsku našli ztracený flétnový koncert A. Vivaldiho

Ve Skotsku našli flétnový koncert Antonia Vivaldiho, jeden ze čtyř ztracených koncertů tohoto skladatele z přelomu 17. a 18. století. Podle BBC byl koncert nalezen ve státním archivu v Edinburgu a je prý téměř kompletní.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

barokní flétna - ilustrační foto

barokní flétna - ilustrační foto | Foto: Archiv

Petr Veber, vedoucí redakce vážné hudby ČRo Vltava ve Světě o druhé označil nález za významný. „Za se na druhou stranu až ne tak překvapivý, protože Vivaldi byl neobyčejně plodným autorem a jistě se najde i něco dalšího.“

Podle jeho názoru jde jistě o dílo Vivaldiho: „Je tím typem skladatele, jehož hudbu poznáte po několika tónech.“ Připomněl, že jeho opusy byly oblíbené už za jeho života.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petr Veber, vedoucí redakce vážné hudby ČRo Vltava ve Světě o druhé

„Měl kontakty s českými zeměmi dokonce tak významné, že Vivaldi věnoval své slavné dílo Čtvero ročních období českému šlechtici Morsinimu. Pravděpodobně byl i jednou v Praze,“ uvedl Veber.

Antonio Vivaldi | Foto: Radioservis

Nalezený koncert Il Gran Mogol je prý součást čtyř koncertů: ztracené jsou La Francia, La Spagna a L'Inghilterro.

Objevený koncert má mít premiéru v lednu, v Perthu, v Perth Concert Hall, jedné z nejnovějších koncertních síní v Británii, ktrá je z roku 2005.

Milan Kopp, Martina Mašková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme